Lazerle Akne İzi Tedavisi | Daisy Poliklinik
İstanbul Adana İskenderun
BİLGİ TALEP FORMU
BİLGİ TALEP FORMULazerle Akne İzi Tedavisi

Lazerle Akne İzi Tedavisi

Akne izi cildin yanı sıra sırt bölgesinde de görülen çok yaygın bir sorundur. Aslında akne sorunu da oldukça yaygındır ve çoğu kişi ergenlik döneminde olmak üzere hayatının herhangi bir döneminde akneyle başa çıkmak zorunda kalmıştır. Akne sorununun kısa sürede tedavi edilmemesi sonrasında akne izlerine neden olmaktadır ve bu her anlamda kişiyi etkileyerek mutsuz etmektedir.

Akne, ciltteki gözenekler ölü cilt hücreleri, yağ ve bakterilerle dolduğunda oluşmaktadır. Sonra iltihaplanırlar ve patlarlar. Bu derinin derinliklerinde ortaya çıktığında, enfekte olmuş iltihap derin dokular arasında yayılır ve daha da büyük lezyonlara neden olur. Vücudunuz hasarı onarmaya çalışmak için uğraşırken kollajen üretiminin azalması cildin pürüzsüzlüğünün kaybolmasına ve akne izlerine neden olabilmektedir.

Birçok sivilce hastası ergenlik döneminde veya yirmili yaşların başlarında bu sorunla karşılaşmaktadır. Akne izleri çoğunlukla yanaklarda oluşur ve genç yaştaki kişilerde depresyona neden olur. İyi haber şu ki lazer tedavisi ile sivilce izlerinden kurtulmak mümkündür.  Lazer tedavisi ciltteki hücreleri yenileyerek akne izlerinde bir iyileşmeye neden olur.

Lazerler, çok dar bir dalga boyu bandıyla sınırlı yoğun tek renkli ışık üretirler. Bu ışığın bazı maddeler üzerinde herhangi bir etkisi yoktur. Dermatologlar ciltteki belirli derinliklerde spesifik maddeleri yok etmek için lazer tedavisi kullanmaktadır.  Bu maddelerin yok edilmesiyle beraber kollajen üretimi uyarılır ve cilt hızlı bir şekilde yenilenmeye başlayarak akne izlerinden kurtulmak için çalışır.

 

 

 

Türkiye’de bu alanda öncü olan Daisy farkını keşfedin. Eğitimli uzman kadromuz ve 1995 yılından bu günümüze kadar olan tecrübelerimizden ve deneyimlerimizden yararlanmak ve daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz :
İstanbul : 0 (212) 709 85 35 Cep: 0 (535) 669 40 69
Adana : 0 (322) 459 40 11 Cep: 0 (530) 936 00 44
İskenderun : 0 (326) 613 24 66 Cep: 0 (532) 595 96 51
info@daisypoliklinik.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.