Lazer Epilasyon Merkezi | Daisy Poliklinik
İstanbul Adana İskenderun
BİLGİ TALEP FORMU
BİLGİ TALEP FORMULazer Epilasyon
lazer epilasyon

Neden Lazer Epilasyon?

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkin olanı lazer epilasyon tedavisidir, lazer yöntemleri ışık dalga boylarından ötürü yüzeyden ve kökten olarak ikiye ayrılır. Yüzeyden yöntemler tüyü cilde en yakın olduğu yerden keserken, kökten yöntemler tüyü kökten ve kalıcı olarak çözer. uygulama açısından diğer yöntemlere göre daha hızlı ve sonuçları tatmin edicidir. Ancak burada kişinin bu uygulamaya başlamadan seçilecek sistem konusunda biraz araştırma yaparak doğru tedaviye karar vermesini önemli buluyoruz. Lazer epilasyonlar doğru seçimler yapılmadığından yüzeysel etki alır, doğru enerji kıl köküne alınmadığından kılı uyutur sonraki yıllarda tekrar eski halini alır. O yüzden doğru seçimler yapılmalı ve kalıcı epilasyon tercih edilmelidir.

Daha önce epilasyon deneyiminiz oldu mu?

EvetHayır

En son hangi yöntemleri denediniz?

AlexandriteND-YagIPLDiode

Sonuca ulaştınız mı?

EvetHayırKısmen

Ten renginiz nedir?

EsmerKumralBeyaz

Size konuyla ilgili neler yapabileceğimiz hakkında bilgi vermemizi ister misiniz?

EvetHayır

Adınız ve Soyadınız

E-posta adresiniz

Telefon numaranız

Hangi şubemizden hizmet almak istiyorsunuz?

İstanbulAdanaİskenderun

Örneğin ten rengi ve kılın yapısı için farklı lazer sistemlerini kullanmamız kıl evrelerinin değişiminde kıl kökünün derinliğine ve yapısına göre hedeflemede daha başarılı sonuçlar sağlamaktadır. Burada amaç kişinin sağlığını gözeterek dünyaca kabul görmüş FDA (ABD Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onaylı Alexandrite  (755nm), Nd; Yağ (1064) lazer sistemler ile cilde hasar vermeden kılları ve bunları besleyen hücreleri tahrip etmek, bu şekilde kıl üretimini en aza indirmek ya da tamamen yok etmektir.

Kalıcı İpek Lazer Epilasyonu mu?,  Tüylerin Uyutulması mı? Seçiminiz Hangisi Olmalı?

Günümüzde birçok sistem lazer diye adlandırıp bu hizmeti alanlar uzun süren uğraşlar ve harcanan onca zaman ve maliyetten sonra tüylerinin bitmediğinden şikayetçidirler. Uygulama lazerin ışık dalga boyu ve tüyler üzerindeki etkisi ilk seanstan itibaren önem arz etmektedir. Lazer epilasyonlar doğru seçim yapılmadığında yüzeysel etki alır, doğru enerji kıl köküne ulaşmadığında kılı uyutur sonraki yıllarda tekrar eski halini alır. O yüzden doğru seçimler yapılmalı, kalıcı epilasyon tercih edilmelidir. Kendi kliniklerimizde 2015’ten bu yana daha acısız daha kısa seanslarla sonuca ulaştıran kalıcı ipek lazer uygulamaktayız.

Sistemin yanlış seçilmesi durumunda yapılan epilasyon sonrası tüylerin azalmaması bir sonraki seansta yeniden aynı yoğunlukta görünmesi aslında burada tüylerin uzun bir süre büyüme evresinin yavaşlatıldığını göstergesidir bu bir nevi kılın uyutulması yâda çıkışının geciktirilmesi,de diye biliriz. Bu durumun sonucunda istenilen sonuç alınamadığı gibi yapısı bozulur kılın daha dirençli ve beraberinde ince tüylerin ortaya çıkmasına ve bu durumda kişiyi mutsuz etmektedir.

Lazer Epilasyon ile Kaç Seansta Çözüme Kavuşabilirim?

Lazer tedavilerinin süresi ve uygulama aralığı kişiden kişiye değişmekle birlikte, bayanlarda 4 ile 6 seans gibi bir ortalamaya sahiptir. Hormonal problemler,  genetik olarak kıl kökünün aşırı uyarıldığı durumlar haricinde vücut bölgesinde tedaviye en hızlı cevap veren bölgeler bikini, genital bölge, koltuk altı, alt bacak, göbek ve kol olarak sarılıyabiliriz.

Lazer Epilasyonla İstenmeyen Tüylerin Tamamı Yok Olur mu?

Burada bilinmesi gereken en önemli durum mevcutta var olan koyu renkte deri üzerinde görünen tüylerin yok edilmesi lazer epilasyon sistemiyle mümkün ancak bu şu demek değildir. Epilasyon yapılan bölge avucumuzun içi gibi tüysüz bir duruma dönüşsün bu beklenti yada söylem kesinlikle yanlıştır. Cilt üzerinde var olan belli bölgelerimizde koyu renkli tüylerin dışında açık renkte ve ayva tüyü dediğimiz tüyler vardır bunların tamamını yok etmek ya da edileceğini söylemek vücudumuzun doğasına aykırı olduğu gibi cilt sağlığını bozmadan yapılan lazer epilasyon söylemine tamamen ters bir durum yaratır.

Lazer İle Epilasyonun  Faydaları Nelerdir?

Lazer epilasyon batık kıllarının ve kıl dönmelerinin en iyi tedavi şeklidir.
Lazer epilasyon kıl kökünü tahrip ettiği için yeni kıl oluşumunu engeller.
Lazer epilasyon hızlı, güvenli ve uzun süreli sonuç sağlar.
Ağda, sir, epilatör vs işlemler gibi kılı yalnızca cilt yüzeyinden uzaklaştırmaz kıl kökünü yok eder.
İpek Lazer doğru dalga boyu ile sizi yormadan kıl yapısını bozmadan kısa seanslarda kalıcı sonuç sağlar.

2015, 2016 ve 2017’nin kısa seanslarla en hızlı sonuca götüren kalıcı lazer ödülünü almıştır.


İstanbul, Adana, Hatay, İskenderun kliniklerimizde lazer epilasyon hizmetlerimiz mevcut olup lazer epilasyonla ilgili sorularınızda örneğin; lazer epilasyon nedir, lazer epilasyon’da hangi sistem bana uygun, lazer epilasyon zararlı mıdır, lazer epilasyonda hangi sistem tercih edebilirim, tüylerim neden dökülmüyor, hamileyken lazer epilasyon yaptıra bilir miyim, Alexandrite lazer Nd;Yağ lazer, Diod Lazer, Buz Lazer Farkları nedir gibi soruların için bizi arayabilir veya mail adresimizden bize yazabilirsiniz.

Türkiye’de bu alanda öncü olan Daisy farkını keşfedin. Eğitimli uzman kadromuz ve 1995 yılından bu günümüze kadar olan tecrübelerimizden ve deneyimlerimizden yararlanmak ve daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz :
İstanbul : 0 (212) 709 85 35 Cep: 0 (535) 669 40 69
Adana : 0 (322) 459 40 11 Cep: 0 (530) 936 00 44
İskenderun : 0 (326) 613 24 66 Cep: 0 (532) 595 96 51
info@daisypoliklinik.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.