Lazer Epilasyon ile İstenmeyen Tüylerinden Kurtul! | Daisy Poliklinik
İstanbul Adana İskenderun
BİLGİ TALEP FORMU
BİLGİ TALEP FORMULazer Epilasyon ile İstenmeyen Tüylerinden Kurtul!

Öncelikle söylemek isteriz ki lazer epilasyonun bir cinsiyeti yoktur. İstenmeyen tüyleri ile başa çıkmak isteyen herkes lazer epilasyon yaptırabilir. Her iki cinsiyet de bu yöntemi sıklıkla tercih etmekte. Üstelik bu yöntem, kalıcı bir yöntemdir. Tıraş, ağda, ip ya da cımbız sizlere kalıcı bir çözüm sunmaz.

Lazer epilasyon doğrudan kıl köküne odaklanarak çevre dokulara hiçbir zarar vermeden kıl köküne tahribat verir ve kılın oluşumunu engeller. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır; uzman ve lazer epilasyon merkezi seçimi. Lazer epilasyon hafife alınamayacak, ciddi bir iştir. Profesyonel eller tarafından teknolojik ekipman açısından donanımlı bir merkezde gerçekleştirilmelidir. Eğer cildiniz açık ve kıllarınız koyu ise çok çabuk sonuç alabilirsiniz. Çünkü bu tip bireyler lazer epilasyon için en ideal bireylerdir. Cilt tonu ne denli koyu ve kıl ne kadar ince ise lazer epilasyonun seans sayısında artış meydana gelir. Lazer epilasyon işlemi sonrası cilt onarıcı ve cildinizi rahatlatıcı kremler kullanmanız tavsiye edilir. Cildinizi 24 saat boyunca sıcak su ile bir araya getirmemelisiniz. İşlemden sonraki 20 gün bronzlaşmaktan ve solaryumdan kaçınmalısınız. Ayrıca cımbız, epilatör ve türevi geleneksel yöntemler ile tüylerinizi almaya çalışmamalısınız. Tedavi süresince seanslarınızı aksatmamalısınız.  Lazer epilasyon; koltukaltına, genital ve bilini bölgesine, bacak ve yüze rahatça uygulanabilirken istenilen her bölgeye de uygulanabilir. Peki, kimlere lazer epilasyon uygulanmaz? Hormon tedavisi gören kişilere, bronzlaşmış kişilere, ışığa duyarlı hassas cilde sahip olan kişilere, uçuk ve siğili olan kişilere ve yarası olan kişilere lazer epilasyon uygulanmaz. Ayrıca ben yani nevüslara lazer atışı yapılmaz. Nadir olarak da görülse lazer epilasyonun bazı yan etkileri vardır. Bunlar;

Kızarıklık. Genelde 1 ya da 2 saat sürer ve geçer. Nadiren birkaç gün sürebilir. Krem kullanmak, soğuk kompres yapmak iyi gelir.

Ödem. Çok nadir görülmek ile birlikte maksimum iki günde geçer.

Sivilcelenme. 1 ya da 2 ayda geçer. En fazla 6 ay sürer.

Sonuç olarak uzman ellerde yapılmış bir lazer epilasyon istenmeyen tüylerinizden kurtulmanıza yardım eder.

Türkiye’de bu alanda öncü olan Daisy farkını keşfedin. Eğitimli uzman kadromuz ve 1995 yılından bu günümüze kadar olan tecrübelerimizden ve deneyimlerimizden yararlanmak ve daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz :
İstanbul : 0 (212) 709 85 35 Cep: 0 (535) 669 40 69
Adana : 0 (322) 459 40 11 Cep: 0 (530) 936 00 44
İskenderun : 0 (326) 613 24 66 Cep: 0 (532) 595 96 51
info@daisypoliklinik.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.