Karbondioksit RF Fraksiyonel Lazer | Daisy Poliklinik
İstanbul Adana İskenderun
BİLGİ TALEP FORMU
BİLGİ TALEP FORMUKarbondioksit RF Fraksiyonel Lazer

Karbondioksit RF Fraksiyonel Lazerin diğer fraksiyonel lazerlerden farkı nedir?

Klasik karbondioksit lazerler ile yapılan uygulamalarda cildin tamamına lazer ışını verilmesi sonucu ciltte oluşan tahribat etkisiyle işlem gerçekleştirebiliyordu. Bu da ciltte uzun süren bir iyileşme dönemi yaşatıyordu. Kişi yüz bölgesinde oluşan tahribatla sosyal hayatında olumsuz etkileniyor ve iyileşme süresince kendini kısıtlamak zorunda kalıyordu. Karbondioksit RF fraksiyonel lazerde diğer fraksiyonel lazer sistemlerinde olduğu gibi ciltte bazı noktalar ışını geçirmekte yani tüm cilt alanına lazer ışını gönderilmemektedir. Bundan dolayı bu sistem ablatif (hasar verici) değil mikroablatif bir sistem olup ciltte yara ya da kalıcı hasar oluşturmamaktadır. Karbondioksit Fraksiyonel karbondioksit lazer uygulamaları sırasında tedavi edilen cildin kalınlığı kimyasal peeling veya dermabrazyonda olduğu gibi göz kararı veya tecrübeye dayalı değil, cilt altına inilen derinlik güvenli ve bilimsel olarak kesin bilinir. CO2 fraksiyonel lazer ışınları ile derinin sıcaklığı artırılıp buharlaşma sağlanarak derinin en üst tabakası soyulmaktadır.


 

Her fraksiyonel mikro nokta termal bir alan oluşturur. İyileşme sürecinde ise tedavi uygulanan bölgenin çevresindeki zarar görmemiş hücreler, bölgenin iyileşmesine yardımcı olur. Bu süreç, hücre yenilenmesini hızlandırır. Uygulamadan bir hafta sonra ise ciltte sıkılaşma ve genel görünümde düzelme fark edilir. Derinin üst tabakasındaki sıcaklık arttırılarak doğal yara iyileşme süreci hızlandırılır. Fibroblastlar anında cildin yenilenmesini kolajen ve elastin arttışını sağlar. Bu sayede sarkma, kırışıklık, skar izi sivilce izleri, kırmızı kahverengi gibi sivilce izlerini de ortadan kaldırıp daha genç ve ışıltılı bir cilt ortaya koyar. Böylesine uzun bir iyileşme süreci tedaviyi kısıtlayan bir faktör olduğu için son yıllarda gelişen teknoloji ile daha kısa sürede iyileşme sağlayan Karbondioksit RF Fraksiyonel Lazer ise cildi ısıtıp buharlaştırarak cildin yenilenmesini gerçekleştiyor. Bu da cilde hızlı iyleşme sağlıyor. Cilde ağır tahribat vermiyor, cildin tüm katmanlarını yeniliyor. Radyofrekans etkisiyle de cildi en iyi şekilde sıkılaştırıyor . Bu farklılıklarından ötürü kısa sürede sonuçlara ulaşabilmemizi mümkün kılıyor. Örneğin klasik Fraksiyonel lazerlerde 4-6 seans gibi tedavi süreleri verilirken bizim uygulamalarımızda tek seansta hızlı ve oldukça başarılı sonuçlar alınıyor.

Türkiye’de bu alanda öncü olan Daisy farkını keşfedin. Eğitimli uzman kadromuz ve 1995 yılından bu günümüze kadar olan tecrübelerimizden ve deneyimlerimizden yararlanmak ve daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz :
İstanbul : 0 (212) 709 85 35 Cep: 0 (535) 669 40 69
Adana : 0 (322) 459 40 11 Cep: 0 (530) 936 00 44
İskenderun : 0 (326) 613 24 66 Cep: 0 (532) 595 96 51
info@daisypoliklinik.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.