Karbondioksit Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel lazer nedir?

Etkinlik derecelerinin aşılması amacıyla dünya çapında gelinen son nokta CO2+RF lazer sistemlerinin fraksiyonel versiyonudur.
Co2 Radyo frekanslı lazer ışınları ile derinin sıcaklığını artırıp buharlaşma sağlanarak derinin en üst tabakası soyulur, bu süreç hücre yenilemesini hızlandırıp uygulamadan bir hafta sonra ise ciltte sıkılaşma, genel görünümde düzelme pürüzsüzlük ve gençleşme sağlar.
Karbondioksit fraksiyonel lazerde diğer fraksiyonel lazer sistemlerinde olduğu gibi ciltte bazı noktalar ışını geçirmekte yani tüm cilt alanına lazer ışını gönderilmemektedir, bundan dolayı bu sistem ablatif (hasar verici) değil mikroablatif bir sistem olup ciltte yara ya da kalıcı hasar oluşturmamaktadır.

Bu sayede hastalar günlük yaşantılarından uzaklaşmamaktadırlar.

Lazerle diğer fraksiyonellerden farkı nedir?

CO2+RF Fraksiyonel karbondioksit lazer uygulamaları sırasında tedavi edilen cildin kalınlığı kimyasal peeling veya dermabrazyonda olduğu gibi göz kararı veya tecrübeye dayalı değil, inilen derinlik kesin olarak bilinir.

Güçlü olmasına karşın fraksiyonel özelliği sayesinde uygulama sonrası iyileşme hızı çok yüksek olup iyileşme süresi kısadır.Gözenek,akne,leke,ton farklılıkları,sivilce,akne izi ,sivilce izi ,yara izi,cilt çukurlukları, dikiş izi ve cilt sarkmalarında, cilt yenilenmesinde oldukça başarılı bir yöntemdir.

Etkisi ise benzer sistemlere göre çok daha belirgindir. Dermabrazyon ve derin kimyasal peeling anestezi altında uygulanırken fraksiyonel karbondioksit lazer uygulaması için herhangi bir anestezi gerekmez, bazen topikal anestezi kullanılabilir.

CO2 +RF fraksiyonel lazer ışınları ile derinin sıcaklığı artırılıp buharlaşma sağlanarak derinin en üst tabakası soyulmaktadır. İçten dışa bütün katmanları yenilerken, yeni hücre oluşumu sağlar. Radyo frekans etkisiylede daha yoğun lifting ve germe gerçekleştirir. Cilt metabolizmasını hızlandırır. Kullanılan ürünlerin ve de yaptığımız diğer farklı tedavilerin etkisi artar. Cilt pürüzleri giderilirken, cilt yenilenir ve aynı anda gençleşir. Çift etkili bir uygulamadır. Ciltteki sarkmaları çizgileri,kırışıklıkları onarır ve doğal gençleşme sağlar. Cildinizin hasarlanmış hücreleri içten dışa onarılır tüm cildi yeniler sorunları giderir. ameliyatsız, iğne ve enjeksiyon olmadan yeni bir cilde kavuşursunuz. aynı anda bütün sorunları giderebildiği için bunun yerine geçecek hiç bir yöntem yoktur. konforlu ve kısa sürede bu etki alındığı için dünyada en çok talep edilen ve sonuçlarından en çok memnuniyet duyulan uygulamadır.

Her fraksiyonel mikro nokta termal bir alan oluşturur. İyileşme sürecinde ise tedavi uygulanan bölgenin çevresindeki zarar görmemiş hücreler, bölgenin iyileşmesine yardımcı olur. Bu süreç, hücre yenilenmesini hızlandırır. Uygulamadan sonra kızarıklık, ödem ve kabuklanma etkileri görülür. Üç gün yoğun, son iki gün daha hafif olmak üzere etkiler sürer. Cildin, içten dışa yenilemek için verdiği bu tepki beklediğimiz bir tepkidir. Uygulamadan bir hafta sonra ise ciltte sıkılaşma ve genel görünümde düzelme fark edilir. Derinin üst tabakasındaki sıcaklık arttırılarak doğal yara iyileşme süreci hızlandırılır. Fibroblastlar anında cildin yenilenmesini sağlayan kolajen, elastin ve glycosam inoglycanlerin üretimini artırarak bu işleme yanıt verirler.

CO2 +RFkarbondioksit fraksiyonel lazer,deride epidermal yada dermal derinliğe kadar uzanan CO2 +RF nin Kontrollü Kaos Teknolojisi (Controlled Chaos Technology) ile her bir ışık demeti termal ısınma zonu oluşturmayacak şekilde birbirinden farklı bölgelere atılmaktadır. Bu sayade klasik karbondioksit lazer tedavilerinde karşımıza çıkan hiperpigmentasyon komplikasyonu CO2 RF FRAKSİYONEL uygulamalarında görülmemektedir.
Ayrıca kontrollü kaos teknolojisi sayesinde daha hızlı ve acısız tedavi sağlamaktadır. İyileşme süresi daha hızlıdır ve sonuçları çok etkilidir . Genişlemiş gözenekleri sıklaştırır akne izlerini giderir kırmızı lekeleri giderir tonlamayı sağlar cildi yeniler canlandırır cildin pürüzlerini giderir. Seans aralıkları 3 haftada bir uygulanır, tek seansta etki görülür, cildin sorunlarına göre 3 veya 6 seans uygulanmaktadır.

Daisy Poliklinik
WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!