Kalıcı Kaş ve Makyaj Silme | Daisy Poliklinik
İstanbul Adana İskenderun
BİLGİ TALEP FORMU
BİLGİ TALEP FORMUKalıcı Kaş ve Makyaj Silme

Lazerle Etkili Bir Şekilde Artık İstenmeyen Kalıcı Makyaj ve Kaş Uygulamalarını Silebiliyoruz

Bazı kadınlar kendi kaş, dudak ve ya göz yapılarını sevmezler. Bu yapıların güzelliklerini engellediğini düşünürler. Bu durumda kalıcı makyaj uygulaması yaptırmaya karar verirler. Fakat uzman tarafından yapılmayan uygulamalar zamanla istenmeyen bir uygulamaya dönüşür ya da kişi zaman içerisinde pişman olur, sıkılır, vazgeçer… İşlemi uygulamak ne kadar zorsa silmek de o kadar zordur ve özen ister. Hatta tecrübeli eller tarafından yapılmazsa yine istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

Silme işlemi için günümüz şartlarında en etkili ve daha az zahmetli yöntem lazerdir. Uygulamada geliştirilmiş özel lazer cihazları kullanılır. Bu lazerler derinin üst tabakasına bir zarar vermeden içerideki boyaya odaklanır ve boyayı parçalar. Daha sonra vücudun savunma sistemi bu boya parçacıklarını yok eder. Her kalıcı makyaj kendisine özel olduğu için silme işlemi de makyaja özel olmalıdır. Bu işlem elbette ki lazer cihazının güçlü ışın atımları yüzünden deride lastik çarpmış gibi bir his uyandırır. Fakat dayanılmayacak bir acı değildir. Gerekirse anestezi kremleri kullanılabilir. İşlem sonrası iyileşme süreci bir yaranınkine benzer ve kişisel faktörlerden dolayı farklılık gösterir. Bu bölgeye uygulanacak ikinci bir seans için iyileşme sürecinin bitmesi ve parçalanan boyaların yok olması beklenir. Bu da yaklaşık 4 haftada bir uygulanacak yeni bir seans anlamına gelir. Seans sayısı ise 3 ila 6 seans arasında değişir. Bu sayı boyanın kalitesine, yapılan kişiye ve yapan kişinin tecrübesine bağlıdır. Tecrübesiz kişilerin yaptığı uygulamada boya derinin daha alt katmanlarına iner ve bu da silme işlemini güçleştirir. Cilt rengi ne kadar açıksa işlem o kadar kolay bir hale gelir. Ten koyulaştıkça işlemin zorluk derecesi artar.

Lazerle kaş ve makyaj silme işleminden sonra bölgeye antibakteriyel krem uygulanır. Tedaviden bir gün sonra duş alınmasında hiçbir sakınca yoktur. Fakat sertçe ovulmamalıdır. Birkaç gün bölgede güneş yanığı hissi hissedilir ve kızarıklık meydana gelir. Tedavi alanına aralıklarla buz kompleksi yapılmalıdır. Tedavi alanı 2 hafta güneşten korunmalıdır. Demir ilaçları ya da kan sulandırıcı ilaçlar tedaviden bir gün önce kesilmelidir. İşlemin hiçbir yan etkisi yoktur. Nadiren bölgede cilt açılması ya da koyulaşması görülebilir. Nadiren enfeksiyon oluşabilir ya da iz kalabilir. İşlem %95 etkili sonuç verir.

 

Türkiye’de bu alanda öncü olan Daisy farkını keşfedin. Eğitimli uzman kadromuz ve 1995 yılından bu günümüze kadar olan tecrübelerimizden ve deneyimlerimizden yararlanmak ve daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz :
İstanbul : 0 (212) 709 85 35 Cep: 0 (535) 669 40 69
Adana : 0 (322) 459 40 11 Cep: 0 (530) 936 00 44
İskenderun : 0 (326) 613 24 66 Cep: 0 (532) 595 96 51
info@daisypoliklinik.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.