Işıldayan Göz Altları Göz Altı Işık Dolgusu İle Mümkün

Yaşlanmayı en çok gösteren bölgelerden birisi de göz çevremiz. Göz çevresinin vücutta ki en ince deriye sahip olmasından dolayı yaşlanmayı en çok gösteren ve bakıma en çok ihtiyaç duyan bölge olduğunu söyleyebiliriz. İnce çizgiler, derin kırışıklıklar, göz torbaları, kaz ayakları ve göz altı morluklar en çok bilinen şikayetlerdir.

Genetik ve çevresel olarak birçok etken bu sorunlara yol açtığı gibi bunun yanı sıra yorgunluk, uykusuzluk, kansızlık, aşırı tuz tüketimi, hızlı kilo verme, yanlış yatış pozisyonu, alerjik reaksiyonlar, alkol-sigara kullanımı da bu gibi durumlara yol açmaktadır. Göz makyajını da gereğinden çok daha uzun süre ciltte tutmak, makyajla uyumak göz çevresine büyük oranda zarar vermektedir.

Göz altında oluşan sorunlara birçok insan çözüm olarak kozmetik dünyasında çözümler aramakta ve kremler, kapatıcılar vb. ürünler göz altlarındaki cilt sorunlarını gizlemek adına anlık bir çözüm olarak işe yarıyor. Kalıcı çözüm isteyenler ise dermatolojik işlemlere başvuruyor.

Göz Altı Işık Dolgusu, sadece alt göz kapağı problemlerine kalıcı bir çözüm olarak her geçen gün daha da fazla insan tarafından tercih ediliyor. Göz altı ışık dolgusu göz altı çukurunun doldurulması, göz çevresi cildinin gençleştirilmesi, yeniden yapılandırılması sağlanarak, şişlik, morluk ve halkaların tedavisinde kullanılıyor.

Bu işlemde kullanılan teknik de iğne derinin altına değil, kemiğin üstüne gelecek şekilde uygulanır. Dolgu yapılırken enjeksiyon çok yavaş bir şekilde verilmelidir. İşlem yapılan kişi herhangi bir ağrı ya da acı duymaz. Çünkü işlem öncesinde krem ile uyuşma sağlanmıştır. Ayrıca dolgu jelinin içeriğinde de anestezik madde olduğu için uygulama sonrasında da ağrı ya da acı olmaz. Göz altı ışık dolgusu sadece kadınlara özel bir işlem değildir. Son yıllarda erkeklerde de çok sık olarak göz altı ışık dolgusu tercih edilmektedir.

 

İşlem yaklaşık 15 dakika sürmektedir. İşlem öncesinde anestezik madde içeren bir kremle ciltte uyuşma sağlanır ve daha sonra işleme geçilir. Dolgu ince uçlu iğnelerle enjekte edilmektedir, bu nedenle işlem sonrasında şişme ya da kızarıklık olmadan günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. İşlem sonrasında kısa süreli buz uygulama yapılarak da cilt rahatlatılmaktadır.

Gözaltı ışık dolgusu genellikle tek seansta tamamlanır. Ancak çökme alanı çok derinse doktorun tavsiyesine uygun olarak kontrol edilerek, işlem için rötuş önerilebilir.

 

İşlem sonrasında hafif şişlik oluşabilir. Bu şişlik 1 hafta içinde hızla gözden kaybolur. İşlemin yapıldığı gün sıcak duş alınmamalı ve spor yapılmamalıdır. Ertesi gün normal hayatınıza geri dönebilirsiniz. Etkisi kişiden kişiye değişebilir ancak etkisi ortalama 1-1.5 yıl sürer. Etkisinin azaldığı görülürse rahatlıkla işlem tekrarlanabilir.

Daisy Poliklinik
WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!