Işıl Işıl Gözaltları İçin, Gözaltı Işık Dolgusu!

Yaş ilerledikçe gözaltlarımızda kırışıklıklar, çökmeler ve morluklar oluşmaktadır. Gözaltı ışık dolgusu tüm bu problemleri en aza indirmeyi hedefler. Gözaltı ışık dolgusu sayesinde tek seansta bile etkili sonuçlar alabilirsiniz. Gözaltı problemleri kadınların en büyük problemlerinden biridir. Kadınlar için çökmüş, mor ve kırışık gözaltları estetik problemler arasındadır. Hyalüranik asitli bu dolgu gözaltlarını şekillendirir ve uzun süre yenden yapılanmasını sağlar.

Gözaltı yüzümüzde en hassas yerimizdir. Bu yüzden gözaltı ışık dolgusu uzman bir hekim tarafından doğru bir işlem ile doğru bir dolgu malzemesi yardımıyla yapılmalıdır.  Gözaltı ışık dolgusu gözaltlarını güvenli bir şekilde onarır. Yaşınız ne kadar genç olursa olsun gözaltlarında oluşan bu problemler yaşlı ve yorgun bir görüntü verir.

Gözaltındaki Morluklar Neden Oluşur?

Gözaltında oluşan morlukların sebepleri genellikle genetik faktörlerdir. Bunların dışında alerji, uyku düzensizliği, alkollü içecekler, uyuşturucu gibi sebeplerden de göz altları problemleri görülebilir.

Göz çevremiz her yöne hareket edebilen özel bir doku ile çevrilidir. Bu sebeple bu doğal yapı sebebiyle görünümünü korumaktadır. Yaşımız ilerledikçe vücudumuzdaki kemik yapısı incelir. Böylelikle kemik geriye doğru hareket ederek göz çevresinde bir boşluk oluşturur. Bu yüzden gözler derin ve koyu algılanır.

Göz Altı Işık Dolgusunun İyileşme Süreci Nasıldır?

Göz altı ışık dolgusu uygulamasından sonra göz altlarında hafif morluk ve şişliklerin oluşması normaldir. Bu morluk ve şişlikler 1 hafta içinde gider. Uygulama sonrasındaki 1 gün boyunca sıcak banyo yapılmamalı ve spor yapmaktan kaçınılmalıdır. Daha sonrasında kişi sosyal yaşamına geri dönebilir.

Gözaltı Işık Dolgusu Ağrılı Bir İşlem Midir?

Dolgu göz altına uygulanmadan önce  göz çevresine lokal anestezi uygulanmaktadır. Böylelikle işlem sırasında ve sonrasında hasta ağrı hissetmez. Ve konforlu bir süreç geçirir.

Gözaltı Işık Dolgusunda Yaş Sınırı Nedir?

Gözaltı ışık dolgusu yaşlanmaya bağlı problemli ve yapısal olarak çökük gözaltlarına uygulanmaktadır. Bu yüzden 18 yaşının altına yapılması önerilmemektedir.

Gözaltı Işık Dolgusunun Seans Aralıkları Nedir?

Gözaltı ışık dolgusunun etkisi ciltten cilde ve problemden probleme değişmektedir. Fakat genellikle 1 veya 1.5 yıl etkisini sürdürmektedir. Etkisinin azaldığı durumlarda doktorda uygun görürse tekrarlanabilir.

Daisy Poliklinik
WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!