Saçlar İçin Prp Tedavisi

Saç sağlığı için uygulanan PRP Tedavisi, hastadan kan alınarak işlenerek ve saç derisine enjekte edilerek uygulanan 3 kademeli bir tedavidir. Dünyada PRP Tedavisi ile ilgili yapılan araştırmalarda trombosit açısından yoğun plazmanın saç uzamasını sağladığı ve saçlarda kan akışını arttırarak saçın yapısını kalınlaştırdığı kanıtlanmıştır.

PRP Tedavisi 1920 yılından beri birçok alanda kullanılmaktadır. Özellikle yara ve doku iyileştirme amaçlı kullanılmıştır. Bu tedavi ile saç dökülmelerinizi engelleyebilir ve saç ekiminden sonraki etkileri arttırabilirsiniz.

PRP (Trombosit Zengin Plazma) Nedir?

Saç için PRP Tedavisi saç dökülmesi problemlerine, ince ve güçsüz saçları güçlendirmeye yarayan tedavidir. PRP cerrahi bir uygulama değildir. Enjeksiyon yoluyla yapıldığından medikal bir işlemdir. Yapılan araştırmalarla etkinliği ve güvenilirliği kanıtlanmıştır. Saç derisine enjekte edilen PRP ile saçlar uzar ve güç kazanır.

PRP Saça Faydası Nedir?

PRP tedavisinde herkeste olan trambosit oranının 3 ile 5 kat fazlasını içeren trambosit bulunmaktadır. Bu trambositler çok yararlı mineraller içermektedir. Saç derisine enjekte edilen PRP uyuyan kıl foliküllerini harekete geçirir ve kolajen üretimini arttırır. Bu tedavi sonrasında da saçlar daha hızlı uzar ve teller kalınlaşır.

PRP Tedavisine başlanmadan önce hastadan kan alınır ve özel makinelerle trombositler kandan ayrıştırılır. Kandan arındırılan trombositler saç derisine özel iğneler yardımıyla enjekte edilir. Saç için uygulanan PRP Tedavisi ince güçsüz ve dökülmeye eğilimli saç tipleri için uygulanır.

PRP Saç Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Saç tedavisi için uygulanan PRP hem kadınlara hemd e erkeklere uygulanabilmektedir. Kellik, bölgesel saç dökülmeleri gibi problemlerde PRP Saç Tedavisi uygulanmaktadır. Tedavinin amacı saçları güçlendirerek dökülmeleri en aza indirmektir.

Tedavi başlangıcında hastanın kanı alınır ve özel cihazla kandaki trombositler kandan ayrılır yani santrifüj edilir. Böylece saç derisine enjekte edilecek olan trombosit plazma elde edilir. Trombositler büyüme faktörü olarak oldukça zengin içeriklerdir. Santrifüj edilen plazma saç derisine özel iğnelerle enjekte edilir. Bu

PRP SAÇ Tedavisi Kaç Seanstır?

Saç dökülmesi ve saç güçlendirmeyi kontrol altında tutabilmek için 15 günde bir PRP yaptırılmalıdır. 3-4 ay 15 günde bir düzenli yapılan tedavilerde oldukça etkili sonuçlar görmek mümkün.

Sağlıklı bireylerin günde 100-150 tel saçı dökülmektedir. Fakat normal hayatınızda daha fazla saç dökülmeleri problemi yaşıyorsanız PRP Tedavisi yaptırabilirsiniz.

Saç Ekimi Ve PRP Tedavisi

Saç için PRP tedavisi yalnız başına kullanılabildiği için saç ekimi uygulamasıyla kombine de kullanılmaktadır. Saç ekiminden sonra yapılan PRP saç ekiminde oluşan yaraların hızlı iyileşmesini sağlamaktadır. PRP tüm saçlara etki ederek kökten uçça iyileşme sağlamaktadır. Saç ekimi ile kombine yapılan PRP Tedavisi saçların daha hızlı uzamasını ve saç ekiminin daha etkili sonuç vermesini sağlayabilir.

Daisy Poliklinik
WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!