Göz Çevresi Neden Önemlidir Ve Korunmalıdır ? | Daisy Poliklinik
İstanbul Adana İskenderun
BİLGİ TALEP FORMU
BİLGİ TALEP FORMUGöz Çevresi Neden Önemlidir Ve Korunmalıdır ?

Göz çevresi neden önemlidir ve korunmalıdır?

Hem kadınların hem de erkeklerin ortak problemi olan göz çevresi sorunları, özellikle yaz aylarında, güneş ışınlarına daha fazla maruz kaldığımız zamanlarda gündeme geliyor. Yüzümüzün ve hatta vücudumuzun en hassas derisi olan göz çevresi derisi, çeşitli bakımlar ile korunmalıdır ki söz konusu olan sorunlar gündeme gelmesin. Bu noktada en önemli önlemlerden biri güneş gözlüğü kullanımıdır. Bu sayede göz çevresi daha az güneşe maruz kalacaktır. Kısacası hem erkeklerin hem de kadınların en çok dikkat etmesi gereken önlem bu olacaktır. Bunun ardından ise temizlik konusuna değinmek gerek. Özellikle makyaj yapan kadınların, makyajını mutlaka her gün temizlemesi ve gözaltları için özel temizleyiciler kullanması önerilmektedir. Normal şartlarda da yüzün sık sık yıkanması ve çeşitli bakım ürünleri ile korunması yerinde bir hareket olacaktır.

Nemlendirme tüm vücudumuz için olduğu gibi gözaltlarımız için de çok önemlidir. Yağlı bir cilde sahip olanların fazla nemlendirme yapmaması önerilir ancak gözaltları yağ bezi barındırmaz ve nemlendirmeye çok ihtiyaç duyar. Bu yüzden yağlı bir cildiniz olsa dahi, gözaltlarınıza özen göstermeli, yaz kış nemlendirmeye dikkat etmelisiniz. Göz çevresinin, ilerleyen yaş ile birlikte korunabilmesi için bol bol su içilmesi gerekir. Bunu bir yaşam biçimi olarak benimsemek gerekir. Aynı zamanda uyku düzeni de bir yaşam biçimi olarak benimsenmelidir. Bu sayede gözaltı şişlikleri, torbalanmalar ve de morluklar en aza indirilebilir. Gözaltı morlukları çoğunlukla uykusuzluk gibi sebepler ile ortaya çıksa da nadiren farklı bir hastalığın habercisi olabileceğinden, anormal bir durum sezildiğinde doktora başvurulması çok önemlidir.

Son olarak belirtmek gerek ki, gözaltı derisinde gözlenen incelme, deformasyon, sarkma gibi durumlarda, bunun önüne geçebilmek için Botox ve Mezolifting gibi uygulamalar tercih edilebilmektedir. İncelmenin önüne geçmek amacı ile kolajen oranında artış sağlanabilir ve ince çizgilerin görünürlüğü azaltılabilir. Vücudumuzun en hassas noktası olan göz çevresi, alacağımız çeşitli önlemler ile korunabilir ve ilerleyen yaşa rağmen sağlıklı görünümünü koruyabilir. Bunun için önemli olan bizim yaşam şeklimiz ve de dikkat edeceğimiz püf noktalar büyük önem taşıyor.

Türkiye’de bu alanda öncü olan Daisy farkını keşfedin. Eğitimli uzman kadromuz ve 1995 yılından bu günümüze kadar olan tecrübelerimizden ve deneyimlerimizden yararlanmak ve daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz :
İstanbul : 0 (212) 709 85 35 Cep: 0 (535) 669 40 69
Adana : 0 (322) 459 40 11 Cep: 0 (530) 936 00 44
İskenderun : 0 (326) 613 24 66 Cep: 0 (532) 595 96 51
info@daisypoliklinik.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.