Göz Altındaki Morluklara Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz altı dolgusu ameliyatlarına alternatif olarak ortaya çıkan göz altı ışık dolgusu yakın dönemde tercih edilen bir yöntem haline gelmiştir. Göz altı dolgusu ameliyatları da kalıcı çözümler sunan yöntemlerdir ancak, iyileşme süreleri için en az 10 gün gibi bir süreyi gerektirmesi bakımından tercih sebebi sayılamayacak uygulamalardır. Ameliyat olması çekince sebebiyken, iyileşme süresinin de uzun olması, göz altı ışık dolgusu uygulamalarını hızlı bir şekilde tercih edilen yöntemler haline getirmiştir.

Göz altı yağ yastıkçıklarının hacmini kaybetmesi ve kemik yapısının erimesi sonucu çökme ve morluk meydana gelmesinin yanında, çok ince ve hassas yapıdaki göz altı cildinin kalitesinde azalma sebebiyle kırışıklık oluşumu da göz çevresi sorunları arasında bulunmaktadır. Klasik göz altı dolgusu yoluyla, göz altındaki çökme ve morluklar düzeltilebilmektedir. Ancak göz altı ışık dolgusu yoluyla, göz altı bölgesindeki çökmenin doldurulmasının yanı sıra, göz çevresindeki cildin kalitesinin artmasını da sağlamaktadır. Göz altı ışık dolgusunun göz altı cilt kalitesini arttırmasının sebebi, içerdiği aminoasitler ve antioksidanlardır.

Ciltteki hyalüronik asit miktarının azalmasıyla birlikte cilt canlılığını ve parlaklığını kaybeder. Hyalüronik asit yoğun su tutucu etkisi nedeniyle cildin nemli ve diri gözükmesini sağlar. Bir bebeğin yüzündeki canlılık ve dolgunluk görüntüsü yaşlandıkça kaybolur. Göz Altı Işık Dolgusu da cildimizdeki bu kaybolan canlılık ve nemin tekrar geri kazanılmasını hedefler.

Göz Altı Işık Dolgusu, sadece alt göz kapağı problemleri için üretilmiş haylüronik asitin yeni bir formudur. Pek çok insan göz altı torbaları ya da kararan halkalar nedeniyle daha yaşlı ve daha yorgun görünür. Göz altı torbaları yapısal, yorgunluk, uyku düzensizliği ve sağlıksız yaşama bağlı olarak oluşabilir. Göz Altı Işık Dolgusu göz altı çukurunun doldurulması, göz çevresi cildinin gençleştirilmesi, yeniden yapılandırılması sağlanarak, şişlik, morluk ve halkaların tedavisinde kullanılır.

Daisy Poliklinik
WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!