Geniş Gözeneklerden Duyduğunuz Rahatsızlığa Son Verin ! | Daisy Poliklinik
İstanbul Adana İskenderun
BİLGİ TALEP FORMU
BİLGİ TALEP FORMUGeniş Gözeneklerden Duyduğunuz Rahatsızlığa Son Verin !

İnsanın cildi her yaşta farklı gözükür. İnsanlar ise ciltlerinin her yaşta bebeksi bir pürüzsüzlükte olmasını ister. Fakat yaşlandıkça bebeksi görünüm pek de mümkün olmaz. Doğal süreçlerin etkisiyle ve daha pek çok nedenle yüzün alın, yanak, çene gibi bölgelerinde deformeler meydana gelir. Özellikle cilt yüzeyinde oluşan geniş gözenekler kişiye rahatsızlık vermektedir. Bu gözenekler genelde yağlı cilt tipine sahip olan insanlarda görülür. Bu cilt tiplerinde siyah noktalar da fazladır. Bu cilt tiplerinde yağ atıkları gözeneklerin içine toplanarak geniş gözenek problemini oluşturur.  Ayrıca ölü hücreler ve ter ciltte enfeksiyonları engellemek amacı ile asidik bir örtü oluşturarak cildi korur.

Sizi rahatsız eden bu geniş gözeneklerden doğal ve evde uygulayabileceğiniz tedavi yolları ile kurtulabilirsiniz. Kil maskesi, peeling gibi bakımları uygulayarak cildinize bakım yapabilirsiniz. Cildinizi her gün temizlemeli ve nemlendirmelisiniz. Fakat çok ilerlemiş geniş gözenek problemlerinde bu uygulamalar ve bakım önerileri pek de işe yaramayacaktır. Bu durumdan rahatsız olanlar için medikal tedavi seçenekleri de mevcut. Gözenekleri tamamen ortadan kaldırmak mümkün değil. Tedavide amaç kişiyi rahatsız eden geniş gözenekleri, sıkılaştırmak ve küçülterek kişinin rahatsız olmasını engellemektir. Fraksiyonel Karbondioksit (CO2) uygulaması bu noktada işe yarayan tedavi yöntemlerinden biri. Peki, tedavi nasıl yapılır? Fraksiyonel lazer ışınlarının yardımı ile cildin sıcaklığı arttırılır. Sıcaklığın artması ciltte buharlaşma sağlar. Buharlaşan derinin üst tabakası soyulur. Epidermis adını verdiğimiz derinin üst tabakası, soyulduğunda cildin hasarları geride kalır. Uygulamanın 1 hafta sonrasında ciltte sıkışama gözlemlenir. Ciltte bulunan gözeneklerde meydana gelen sıkılaşma uygulamayı yaptıran kişi tarafından fark edilebilecek hale gelir. Uygulama cerrahi bir müdahale olmadığı için iyileşme dönemi gerektirmez. Hasta uygulama sonrası hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Sadece uygulama sonrası ciltte hafif bir kabuklanma görülür. Uygulama 1 ya da 2 ay aralıklarla yaptırılabilir. Seanslar konforlu ve ağrısızdır. Üstelik çok da zamanınızı almaz. Uygulama gayet pratiktir.

Cildinizde çeşitli nedenler ile oluşmuş geniş gözeneklerden rahatsızlık mı duyuyorsunuz? Onlardan kurtulmanın yolları olduğunu artık biliyorsunuz. Bu rahatsızlığa bir son verin. Uzmanınız bu konuda ize en uygun seçeneği sunacaktır.

 

Türkiye’de bu alanda öncü olan Daisy farkını keşfedin. Eğitimli uzman kadromuz ve 1995 yılından bu günümüze kadar olan tecrübelerimizden ve deneyimlerimizden yararlanmak ve daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz :
İstanbul : 0 (212) 709 85 35 Cep: 0 (535) 669 40 69
Adana : 0 (322) 459 40 11 Cep: 0 (530) 936 00 44
İskenderun : 0 (326) 613 24 66 Cep: 0 (532) 595 96 51
info@daisypoliklinik.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.