Gençlik Aşısı Nedir ve Nasıl Uygulanır? | Daisy Poliklinik
İstanbul Adana İskenderun
BİLGİ TALEP FORMU
BİLGİ TALEP FORMUGençlik Aşısı

Gençlik Aşısı Nedir ve Nasıl Uygulanır?
Gençlik aşısı cilde nem kazandırmak ve elastikiyetini arttırmak amacıyla uygulanan hayvansal olmayan hyaluronik asittir. Cilt altına çok ince iğne ile uygulanan enjeksyonların etkisi hemen görülmeye başlamakla birlikte asıl etki 2-3 ay sonra hissedilir.
Yaşlandıkça cildimiz kollajenini, kollajenin yapı taşı olan hyaluronik asidi ve yağ dokusunu kaybeder. Bu da derinin sarkmasına ve kırışıklık ve derin cizgilerin oluşmasına neden olur. Hyaluronik asit, cildimizin genç kalmasında çok önemli bir rol oynar. Hyaluronik asit cildin nemli kalmasını sağlarken kollajen üretimini tetikleyerek cilt sıkılığını ve canlılığını arttırır. Hyaluronik asit aynı zamanda anti-oksidan etki gösterek cildimizi serbest radikallerin zararlı etkilerine karşı korur. Böylece cildin yaşlanması gecikir. Bu nedenle yapılacak hyaluronik asit enjeksyonları için Gençlik Aşısı terimini kullanmak yanlış olmaz.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR?
Tüm yüz, boyun, dekolte, el üstleri, göz etrafı ve ağız kenarlarında uygulanır.

Tedavi Hangi Aralıklarla ve Kaç Kez Uygulanır ?
30-35 yaşlarındaki kişilerde cilt elastikiyeti henüz bozulmadığından özellikle nem kazandırmak ve oluşabilecek kırışıklıkları engellemek amacıyla 15 gün arayla 2 seans olarak uygulamak yeterli olacaktır. İyilik durumunu devam ettirmek için 3- 6 ayda bir seanslar tekrarlanabilir. Daha ileri yaşlarda ise ilk 2 seansdan 30 gün sonra hiyaluronik asidin kalıcılığını arttırıp kırışıklıkların azalması için uygulama yapılır.

Herhangi Bir Yan Etkisi Var mıdır?
Bu tedavi güvenilir bir uygulamadır. Enjeksiyon yerlerinde minimal morluklar oluşabilir. Bunlarda 2-3 gün içinde yok olur. Alerjik reaksiyonlar çok nadiren gözlenebilir.
Hamile bayanlar dışında rahatlıkla uygulanabilir. Aspirin kullanıyorsanız morarmayı engellemek amaçlı 2-3 gün öncesinden itibaren kesilmelidir.
Hyaluronik asidin erken absorbsyonunu engellemek için sauna, hamam gibi sıcak ortamlardan uzak durulmalıdır.

Türkiye’de bu alanda öncü olan Daisy farkını keşfedin. Eğitimli uzman kadromuz ve 1995 yılından bu günümüze kadar olan tecrübelerimizden ve deneyimlerimizden yararlanmak ve daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz :
İstanbul : 0 (212) 709 85 35 Cep: 0 (535) 669 40 69
Adana : 0 (322) 459 40 11 Cep: 0 (530) 936 00 44
İskenderun : 0 (326) 613 24 66 Cep: 0 (532) 595 96 51
info@daisypoliklinik.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.