Estetik Operasyonlar mı? Yoksa Cerrahi Olmayan Yöntemler mi Bana Uygun Diyenler

Son dönemlerde değişen güzellik algısıyla birlikte ameliyat olmak isteyip bu riski göze alamayanlar ya da sosyal yaşamı nedeniyle tercih yapmayanlar, cerrahi ve hatta iğne fobisi olanlara (non invazif) cerrahi olmayan yöntemlerin teknolojinin de gelişmesi sayesinde doğal yollarla tedavi arayışına girdi.

Artık kalkık kaşlar, badem gözler, keskin çene hattı, gergin ve pürüzsüz bir vücut, sarkmaları gitmiş bir popo görünümüne sahip olmak hiç de zor değil

Peki buna karar vermeden önce nelere dikkat etmeliyiz?
Bu kararı vermek kısa vadede getireceği mutluluğu uzun vadede de getirebilecek mi?
Estetik operasyonlardan sonra bizi neler bekliyor?
Genç bir cilt ve vücut için sadece estetik operasyonlar mı gerekli?
Yeni nesil teknolojilere baktığımızda cevap değişiyor, Gümüz teknolojisi Artık iğnesiz, ameliyatsız bir şekilde daha genç daha fit bir görünüme kavuşmak mümkün.  Bu Teolojiler arasında özellikle  FDA onaylı cihazlarla ile yapılan uygulamalarda ağrısız, acısız vücut şekillendirme, popo kaldırma, selülit tedavisi, yüz germe işlemleri yapmak mümkün.

Liposuction veya benzeri yağ aldırma işlemi yaptırmanın uzun vadede bizi mutlu edecek sonuçlar getirmediğini son dönemde oldukça görür olduk. Ameliyat sonrası homojen olmayan inişli çıkışlı cilt oluşa biliyor. Selülit görünümü ve elastikiyet kaybı gibi problemleri onarmayıp üstüne bir de izleri kalınca kişileri bu durum mutsuz etmeye başlıyor.   

Peki liposuction yerine alternatif tedavi yapmak mümkün mü?

Yeni nesil teknolojilerle evet! Örneğin Vanquish-me cihazı vücudunuza temas etmeden selektif radyofrekansla sistemi ile çalışan uygulama esnasında yalnızca yağları odaklı olarak parçalanmasını sağlayan (karın, göbek, bacak, kol gibi) bölgesel incelmenizi ve sıkılaşmanızı sağlıy biliyor, hem de hiçbir iz, morluk olmadan sosyal yaşamdan kısıtlama olmadan 30 dakika gibi kısa bir sürede uygulanan yeni bir sistem.

Vücut Germe Ameliyatı düşünenlerin hangi durumda olduğu önemli örneğin kilo verme sonrası aşağıya doğru sarkmış ve üstelik bu sarkma vücutta elastikiyet kaybını gidermeden fazla derinin alınmasıyla vücudu daha gergin gösteren bu ameliyattan sonrası biraz sancılı. Kesiklerin olduğu bölgelerde ise his kaybı yaşanması muhtemel.  Bıçak altına yatmak istemeyenler için en etkili yöntem ise saten vücut germe. Ultrason ve fokuslu radyofrekansın gücüyle kollajen artışını sağlayan bu cihaz doku onarımı sağlayıp cilt kalitesini arttırarak lifting etkisi sağlar. Vücudun her bölgesine uygun olan bu teknoloji cildinizi sıkılaştırıp her yaşta genç bir cilde sahip olmanızı sağlıyor.

*Fransız İp Askı doku onarımı yapmadan sarkmış deriyi mandallama yaparak yukarı tutturan bir yöntemdir. Doku kalitesini arttırmadığı için iplerin kullanım ömrü bittiğinde cilt daha çok aşağı sarkmaya başlar. Doublo Gold Lifting ameliyatsız ip askı teknolojisi ise yoğunlaştırılmış ultrason sistemiyle çalışıp elastin bağları sıkılaştırır, dokuyu onarır ve 5-10 yaş arası gençleşme sağlar.

*Selülit, kadınların korkulu rüyası ve yaz güneşinin düşmanıydı ta ki emtone teknolojisi çıkana kadar. Emtone; radyofrekans ve şok dalgalarıyla çalışıp %90 başarıya sahip son teknoloji bir cihazdır. Kadınların dostu emtone hem selülit hem de sıkılaşma sağlayarak bizi bacaklarımızla barıştırıyor. Popo bölgesine de kolaylıkla uygulanabilen bu teknoloji hem popoyu sıkılaştırıp şekillendiriyor hem de selülitleri gözle görülür şekilde azaltıyor.

Artık yaş almak, selülit, sarkma, gevşeyen dokular bizi korkutamaz çünkü yeni nesil teknolojiler ile her kadın kendisinin en iyi hali oluyor ve kollajen seviyemizi maksimumda tutarak her yaşta genç kalmamızı sağlıyor aynaya baktığında mutlu olmalıdır kadın. 

Geç kalmayın, genç kalın!

Daisy Poliklinik
WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!