Emsella (İdrar Kaçırma Tedavisi)

Kontrol edemediğiniz zamanlı zamansız idrar yapma ihtiyacınız oluyor mu? veya sık sık gecenin ortasında uyanıp tuvalete gitme ihtiyacı duyuyor musunuz? Öksürürken, hapşırırken, gülerken yada egzersiz yaparken idrarınızı kaçırıyor musunuz? Yada idrar kaçırma endişesi çantanızda ped, yedek iç çamaşırı taşımak zorunda hissediyor musunuz? Bu durum sosyal yaşamınızı kısıt lamınıza neden oluyor mu? Bunları yaşarken idrar yolu enfeksiyonu tanısına sahip değilseniz bunun sebebi pelvik kaslarınızı zayıflığıdır.

Bu Kasları Nasıl Güçlendire Biliriz?

Pelvik kaslarınızı güçlendirici egzersizler yapa bilir yada bu egzersizleri maksimum seviye güvenle sunan bilimsen bir teknoloji ürünü olan BTL EMSELLA ile yalnızca koltuk sefa keyfinde derginizi okurken faydalana bilirsiniz.

BTL EMSELLA Pelvik Kaslarını Nasıl Güçlendirir?

BTL EMSELLA bu kasların güçlendirile bilmesi için cerrahi olmayan ameliyatsız ve son derece konforlu rahat üstelik FDA Onaylı teknolojisi sayesinde taban bölgenizde bulunan pelvik kaslarını kontrollü bir şekilde güçlendirir ve çalışma esnasında kasları rehabilitasyonunu sağlayarak yüksen odaklanmış HIFEM Teknolojisi sayesinde bu kasların uyarıp çalışmasını yardımcı olur.

BTL EMSELLA Faydaları Nelerdir?

BTL EMSELLA idrar kaçırma sorunu yaşayan kadın erkek herkes faydalana bilir. Bu kasların zayıflaması sonucu ortaya çıkan yalnız idrar kaçırma sorununu değil aynı zamanda kadınlarda vajen kaslarının olduğu bölgede kan akımını arttırdığı için bu bölgenin güçlenmesini bunun sonucunda cinsel haz ve orgazm fonksiyonlarında etki sağlayarak panterinizle birlikte cinsel tatminsizliği önlemede yardımcı olur.

BTL EMSELLA İşlem süresi ve seans sayısı nedir?

İşlem süresi ortalama 30 dakika olup 6 ile 8 seans hafta 2 uygulana bilmektedir.

BTL EMSELLA uygulama Esnasında Ne Hissedilir?

Uygulama bir koltuğa oturma şeklindedir. Rahat bir kıyafetle soyunmadan özellikle kasların kasılma etkisini azaltacak dar ve sıkı kıyafetle tavsiye edilmez. Uygulamayı sistemin programı sayesinde kendi kendine sağlar. Hissedilen ise pelvik bölgesinde oluşan kasılmalar sayesinde karıncalanmalar hissedilir bu durum istenilen beklentidir. Ağrı sızı olmaz işlem sonrası güncel yaşamınıza rahatça devam edebilirsiniz.

BTL EMSELLA Uygulamasının Farkı Nedir?

Pelvik Bölgesinde kasları çalıştırmak için genelde kegel egzersizi denilen kişinin kendi başına yaptığı fiziksel hareketler içeren bir egzersiz yöntemi kullanır. Bu egzersizi yapabilmek için kişiler uzmanından egitim alarak günde 5 defa hızlı ve yavaş olarak 10 defa tekrarlar ile yapması önerilir bu egzersizi eksik yada yanlış yaptığınız durumda fayda görmeniz zordur. BTL Emsella bunu kendi sağlar 30 dakika süre içinde siz koltukta otururken 11.000 bin defa pelvik bölgesinde bulunan binlerce kası kendi teknolojisi ile güvenli ve maksimum seviyede çalıştırarak sonuç odaklı etkiyi sağlar.

Pelvik Kası nedir vücudumuzu neresinde bulunur?

Pelvik kasları pelvik kemiğinin hemen altındadır. Bu kaslar üreme organlarını tutan yumuşak dokular ve yaygın kaslardır.

Bu durumu iyileştirmek için ne yapmalı?
Pelvik kaslarınızı güvenli bir şekilde güçlendirilmesi gerekir. Yanlış yapılan egzersizler veya bilinçsizce tüketilen ilaç veya alternatiflerden uygulamalar sorunlar yaratabilir. idrar kaçırma ve cinsel tatminsizliği olumsuz etkileyen bu kasları güvenli bilimsel bir şekilde çalışmasını sağlayarak güçlendirilmesi gerekir.

Pelvik kasları neden zayıflar?

Pelvik kasları rahim ile birlikte mesane ve bağırsakları desteleyen kaslar olup özellikle kadınlarda doğum ve menopoz sonrasında ve yaşlanmaya bağlı olarak zayıflar. Bu kaslar erkelerde ise kilo alma ve yaşlanmaya bağlı çeşitli sebeplerden zayıflamaktadır.

Pelvik kaslarının zayıflaması ne gibi sorunlar yaratır?
Kadınlarda Bu kasların zayıflaması hamilelik ve doğumlara bağlı olarak kasların güçsüzleşmesi ve buna bağlı olarak uzun süre tuvaletlerini tutmaları ve bu esnada kasılmaları bağlı olarak özellikle çalışan kadınlarda kabızlık, alt karın, bel ve kalçalarda ağrı, genital bölgede ağrı, cinsel ilişki sırasında ağrı, gibi sorunlar görüle bilmektedir. Yaş ilerledikçe menopoz sonrasında azalan östrojen seviyesindeki değişiklik bu duruma sebep olmaktadır.

Daisy Poliklinik
WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!