Dörtyol Dövme Sildirme Merkezi | Daisy Poliklinik
İstanbul Adana İskenderun
BİLGİ TALEP FORMU
BİLGİ TALEP FORMUDörtyol Dövme Sildirme Merkezi
dövme silme

DÖVME SİLME

Birçok kimsenin ortak dertlerinden bir tanesi daha önceden istekle ve hevesle yaptırdıkları dövmelerden kurtulmaktır. Nihayet günümüzün modern tıp teknolojisi de bu işte ilerlemiş ve lazer sistemlerini her geçen gün daha da geliştirmektedir.

En iyi dövme sildirme işlemi lazer ile yapılmaktadır. Lazerlerin güçlü ışınları mevcuttur. Bu işlemde ışınlar ile dövme boyası diğer ismiyle pigmentleri hedef alınmaktadır. Yani bu işlemde vücudun doğal yapısına zarar verecek herhangi bir işlem yapılmamaktadır. Dövme sildirmeden birkaç hafta öncesinden dövme bölgesi güneş ışınlarından ve solaryum gibi uygulamalardan uzak tutulur. Daha sonra lazer sildirme işlemine geçilir. Bu işlem sırasında dövme boyaları ışınlar tarafından parçalanarak ayrıştırılmaktadır. Ardın vücudun kendi bağışıklık mekanizmasıyla bu boyalar ya sindirilerek ya da sökülerek yok edilir. Dövmelere lazer işlemi uygulandıktan sonra alan beyaz bir görünüm alır ve sonra kırmızılaşır. Ardından yara ve kabuk tutmaktadır. Bu kabuklar 2-3 hafta sonra kuruyup dökülmektedir. Dövme silinen yere 1-2 gün su değmemesi, banyo yapılmaması gerekir. Lazerle dövme silme işleminde seans sayısı kişiye göre değişmektedir. Kimileri için 1 seans kimileri için ise 5 veya daha fazla seans gerekir. Seansın süresi de yine dövme yapısına bağlı olarak değişmektedir.

Dövme sildirme işlemi, cilt ve deri hastalarına, halime kadınlara, çocukluk dönemindekilere ve hepatit-B gibi hastalığı bulunanlara uygulanmamaktadır. Dövme sildirme koyu renkler üzerinde daha çok etkilidir. Ayrıca her renk için değişik cihazlar kullanılmaktadır.

Lazer ile dövme sildirme istenildiği zaman, her mevsim içinde uygulanabilmektedir. Yaz ayları güneş ışınlarının yoğun geldiği zamanlar olması bakımından en çok dikkat edilmesi gereken bir dönemdir. Bu dönemde dövmeyi güneş ışınların korumak gerekir. Lazerin dövmelerde en etkili olduğu renk siyah ve koyu renklerdir. Dövme sildirmede başarı oranı kişiyi memnun edecek bir orandadır.

Türkiye’de bu alanda öncü olan Daisy farkını keşfedin. Eğitimli uzman kadromuz ve 1995 yılından bu günümüze kadar olan tecrübelerimizden ve deneyimlerimizden yararlanmak ve daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz :
İstanbul : 0 (212) 709 85 35 Cep: 0 (535) 669 40 69
Adana : 0 (322) 459 40 11 Cep: 0 (530) 936 00 44
İskenderun : 0 (326) 613 24 66 Cep: 0 (532) 595 96 51
info@daisypoliklinik.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.