Daha Güçlü ve Güzel Saçlar İçin

Saçlarımız da vücudumuzun önemli bir parçasıdır kişinin dış görünümünü önemli derecede etkileyen saçlarınız sağlıklı görünümü kaybetmiş ise zayıflayıp dökülmeler sonucu saç derinizde açıklıklar artmışsa bu durum gerek psikolojik, gerek ise sosyal yaşamını olumsuz yönde etkiliye bilmektedir.
Saçların ince, cansız, kuru, seyrek ve fazlamı dökülüyor?
Bu tarz saç sorunlarının altında yatan nedenler genellikle beslenme, düzensiz uyku, stres, çevresel faktörler kullanmakta olduğunuz ürünler (saç tipinize uygun olmayan şampuanlar, kremler, sprey jöle) vs olarak sıralana bilir.
Saçlarıma Acil çözüm istiyorum diyorsanız?
Özellikle zayıf saçlara ve saç dökülmesi yaşayanlara kendi kliniğimde desteğim saç mezoterapisi ve PRP uygulamaları yaparak saç köklerini uyarıp mezoterapideki vitaminlerle saç köklerini desteklemek ayrıca kendi kanınız bulunan hücreyi onaran trobositler ile zayıflayan kıl köklerini (papilo) üreme ve gelişme dönemini güçlü şekilde desteklediğimizde canlı ve güçlü saçlara sahip olursunuz.
Saçlarımızın güçlü ve bakımlı olması için neler yapmalıyım?
Bu konuda düzenli uyku, beslenme ve doğru ürün kullanımı saçların yıkama şekli önem arz ediyor.  Gelelim evde neler yapacaklarımıza Saçlarınız kuru ise maske şeklinde zeytinyağı ile bir haftanın 1 günü uygulayıp bir hafta ara ile dilerseniz Hindistan cevizi yağını uygulaya bilirsiniz. Bu saçlarınızı besleyip kuruluğunu gidermenize yardımcı olacaktır. Saçlarınızda yağlı sorunu var ise 1 veya 2 yumurta akı ve 1 limon suyu ile maske şeklinde saçlarınıza uygulayın imkân dâhilinde ise saçlarınızı 30 dakika güneşte bekleyin. Saçları yıkarken ve kurularken dikkat etmemiz gerekenler. Saçlarında tıpkı cildimiz gibi neme ihtiyacı vardır burada yanlış bilinen şaç kremlerinin kullanım şeklidir. Mesela saçları yıkarken kremi saçlarını deri tarafından uygulanması köklerine zarar vereceğini bilmenizde fayda var. Saç kremleri kullanmak durumunda iseniz dahi bunu önce saçlarınızı uç kısımlarından başlayarak saç diplerine gelmeyecek şekilde kullanılması daha doğru olacaktır. Şampuan kullanıyor olsanız dahi saçınızın durumuna göre seçmenizde fayda var kuru/yağlı saçlar tercihini doğru seçiniz. Yıkamalarda ise en fazla 2 defa şampuanlayın sonrasında bolca duruma doğru olacaktır. Saçlar cansız ise Banyo sonrası argan yağı ile 2 arayla desteklemenizde fayda var. Saçlarınızı gerek yıkarken gerek kurularken sıcak uygulamadan kaçının çünkü aşırı sıcak saç köklerinize zara vere bilmekte ve saç derinizin pH dengesini olumsuz etkiliye bilir. Banyo sonrasında saçlarınızı nemli bırakmayın olabildiğince kurutmaya dikkat edin.
Kabak çekirdeği saçlara faydası nedir;
Bir çok değeri içinde barından kabak çekirdeği bu konuda saçlara iyi geldiğiniz söylemeden geçemeyeceğim çünkü içerisinde B, E, K vitamini ,omega 3 ve Omega 6 ,manganez, magnezyum demir, bakır, E vitamini ve çinkodan zengindir. Kabak çekirdeği’nin protein içeriği; bedene dışardan alınması şart olan (fenilalanin, triptofan, metiyonin) gibi temel (esansiyel) amino asitler açısından çok zengindir. Yarım bardak kabak çekirdeği, günlük magnezyum ihtiyacının %46 sını demirin %28.’ni, manganezin %52’sini, çinkonun %17.’sini ve proteinin yüzde 17si’ni karşılar. Bu nedenle her gün Yarım bardak kabak çekirdeği yüksek vitaminler içerdiği için saçlara çok iyi gelmektedir cilt ve saçlar için içerden beslenip dışardan desteklemeliyiz dengeli ve vitamin içerikli beslenin bol su 1 elma bir avuç ceviz günde bir kâse yoğurt ve her gün kabak çekirdeği tüketmenizi tavsiye ederim.
Daisy Poliklinik
WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!