Çukurova Dövme Sildirme Merkezi | Daisy Poliklinik
İstanbul Adana İskenderun
BİLGİ TALEP FORMU
BİLGİ TALEP FORMUÇukurova Dövme Sildirme Merkezi
dövme silme

DÖVME SİLME

Birçok kişinin büyük problemi yaptırdığı dövmelerden zamanla sıkılarak ya da çeşitli nedenlerden dolayı kurtulmak istemesidir. Bu sorun günümüzde lazerli tekniklerle kolaylıkla halledilmektedir. Bunun için uygun bir dövme sildirme merkezine gitmek gerekmektedir.

Dövmelerin silinmesi için birçok farklı uygulama mevcuttur. Ancak günümüz için en iyi yöntem lazerli işlemlerdir. İleri teknoloji sayesinde geliştirilen lazer cihazları birçok dövmeyi kolaylıkla silmektedir. Bunun için dövmenin renginin koyu olması oldukça önemlidir. Diğer renklerde de dövme sildirme mümkün olmakla birlikte siyah renge göre biraz daha zordur. Her renk ve türdeki dövmenin silinmesi için mutlaka uygun olan cihaz kullanılmalıdır. Dövme sildirmede seans sayısı kişiden kişiye değişmektedir. Bazı kimselerde 1 seans yeterliyken bazı kimseler 5 ve üzeri seans gerekmektedir. Sildirme işlemi yapıldıktan sonra bölge beyazlar ve sonra kırmızılaşır. Ardından yara ve kabuk tutmaya başlar ve birkaç hafta içinde iyileşme meydana gelir. Dövme sildirme esnasında lazer ışınları dövmedeki boya pigmentlerini yani renkleri hedef alarak parçalar ve ayrışmasını sağlar. Sonra vücut kendi mekanizması ile bunları sindirerek ya da dışarıya atarak yok eder. Dövme sildirme esnasından mutlaka küçük olsa bir ağrı oluşmaktadır. Bunun için isteyen kimselere lokal anestezi yapılabilir.

Dövme sildirmede karşılaşılan bazı farklılıklar vardır. Bunlar dövmenin derinliği, dövmede kullanılan boyanın renk ile türü ayrıca silme işleminde kullanılan lazer cihazının kalitesi gibi faktörlerdir. Dövmelerin eskimiş olması silinmesi açısından büyük avantaj sağlar. 2 yıldan eski dövmelerin silinmesi rahat 5 yıldan daha eski dövmelerin ise silinmesi çok kolaydır.

Mevsimsel açıdan bakıldığında dövme sildirmede herhangi bir sorun yoktur. Sadece yaz aylarında güneş ışınları yoğun olduğundan dövme bilgesinin korunması gerekir. Bunun için dövmeden önce ve sonra mutlaka güneşten bölgeyi korumak gerekmektedir. Ayrıca solaryum gibi uygulamalardan kaçınmak gerekmektedir.

Türkiye’de bu alanda öncü olan Daisy farkını keşfedin. Eğitimli uzman kadromuz ve 1995 yılından bu günümüze kadar olan tecrübelerimizden ve deneyimlerimizden yararlanmak ve daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz :
İstanbul : 0 (212) 709 85 35 Cep: 0 (535) 669 40 69
Adana : 0 (322) 459 40 11 Cep: 0 (530) 936 00 44
İskenderun : 0 (326) 613 24 66 Cep: 0 (532) 595 96 51
info@daisypoliklinik.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.