Cilt Çatlaklarının Oluşumu ve Tedavisi | Daisy Poliklinik
İstanbul Adana İskenderun
BİLGİ TALEP FORMU
BİLGİ TALEP FORMUCilt Çatlaklarının Oluşumu ve Tedavisi

Cilt Çatlaklarının Oluşumu ve Tedavisi

Kadınların zaman zaman karşılaşmak zorunda kaldığı ve güzelliklerine gölge düşüren cilt sorunları içerisinde yer alan cilt çatlakları; bazen ciddi boyutlara ulaşarak, makyajla bile kapatılamayacak kadar ilerleyebiliyor.

Bu yüzden cildinde çatlak oluşumu ile karşılaşan bayanların durumu ciddiye almaları ve kısa süre içerisinde tedavi yöntemlerini uygulamaları gerekiyor, diyebiliriz.


Peki, Çoğu Kadında Görülen Cilt Çatlakları Neden Oluşuyor?

  • Kalça, baldır, göğüs ya da karın bölgesinde görülen cilt çatlak oluşumlarının en önemli nedeni; sık sık kilo alıp vermek.

Bunun dışında gebelik ve vücudun nemsiz kalması da; çatlak oluşumuna neden olan diğer önemli faktörler.

  • Cilt çatlak oluşumlarında belirleyici unsurun ise kalıtım olduğunu söyleyebiliriz.
  • Özellikle cilt rengi açık olan kadınlarda çatlak oluşumu daha sık görülüyor. Zamanla kararan bu çatlaklar; açık tenli kadınlarda kendini daha çok belli ediyor. Bunun en önemli sebebi ise cildin elastikiyetinde etkili olan elastin liflerinin açık tenli kadınlarda daha baskın olması.

Cilt Çatlaklarından Nasıl Kurtulabilirsiniz?

  • Şu an için oluşmuş çatlakları tamamen yok eden bir yöntem, maalesef ki henüz keşfedilmedi. Bu yüzden çatlakları sonradan yok etmek yerine çatlak oluşumlarını engelleyerek, ileride hiç de estetik durmayan çatlak görünümleri ile karşılaşmaktan kurtulabilirsiniz.
  • Çatlak oluşumlarını engellemek içinse bol bol su tüketmeniz ve cildinizi her gün nemlendiriciler ile nemlendirmeniz gerekiyor.
  • Aynı zamanda kilonuzu koruyarak da kilo alıp verme sonucu oluşan çatlakların önüne geçebilirsiniz.

Tedavi Yöntemi:

  • Fraksiyonel Lazer Tedavisi

Günümüzde neredeyse her 3 kadınlar birinin şikayet ettiği cilt çatlaklarının en etkili tedavi yöntemlerinden biri de   Fraksiyonel Lazerdir. Cildin hem üst hem de alt tabakasına etki eden uygulama cildin üst tabakasını onararak çatlak görünümünü azaltır. Aynı şekilde kolajen üretimini tetikleyen ve arttıran uygulama daha sıkı bir vücut dokusuna sahip olmanızı da sağlar. Sosyal hayatınızı hiçbir şekilde olumsuz etkilemeyen uygulamayı gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz.

 

      

 

Türkiye’de bu alanda öncü olan Daisy farkını keşfedin. Eğitimli uzman kadromuz ve 1995 yılından bu günümüze kadar olan tecrübelerimizden ve deneyimlerimizden yararlanmak ve daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz :
İstanbul : 0 (212) 709 85 35 Cep: 0 (535) 669 40 69
Adana : 0 (322) 459 40 11 Cep: 0 (530) 936 00 44
İskenderun : 0 (326) 613 24 66 Cep: 0 (532) 595 96 51
info@daisypoliklinik.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.