Cildinizi Mevsimsel Etkilerden Koruyun!

Güneş hem gezegenimiz hem de canlılar için vazgeçilmez bir enerji kaynağıdır. Canlılarda D vitaminin kaynağı olan güneş bazen zararlı olabilmektedir. Güneşin zararlı etkileri sadece yazın değil kışın bile vücudumuzu etkilemektedir. Kontrolsüz güneş altında kalma, havuz ve deniz kullanımı gibi faktörler yazın, cildimizde saçlarımızda ve vücudumuzun diğer bölgelerinde bazı problemlere yol açmaktadır. Ciltte lekelerin oluşması, çillenme, alerjik deri problemleri, cildin hızlı yaşlanması gibi problemler güneşin cilde olan etkileri arasında sayılabilir. Aynı zamanda kontrolsüz güneşlenme ciltte nem kaybı, kırışıklık oluşumu, saç derisinde kuruluk gibi problemleri de beraberinde getirmektedir.

Benlerinize Dikkat!

Ciltte oluşan benler güneşten korunmadığında benlerin kansere dönüşme riski artmaktadır. Bu gibi durumlarda benlerinizde şekil veya renk bozukluğu gördüğünüzde dikkate almalısınız ve bir dermatoloğa görünmelisiniz. Benlerin takibi Dermatoskop adı verilen cihazla yapılmaktadır. Benler sene de 1 veya 2 kere kontrol edilmelidir. Bu tip deri problemlerinde erken tanı çok önemlidir. Yazın benlerinizi güneşin zararlı etkilerinden korumak için mutlaka dermatoloğunuzla görüşmelisiniz. Dermatoloğunuz size özel güneş koruyucuları ve cilt nemlendiricileri önerecektir. Lokal ürünler dışında ek takviyelerde önerilebilir.

Cilt Kalitenizi Arttırmak için Mezoterapi!

Kişiden kişiye değişen besin tavsiyeleri, kollajen, hyaluronik asit, c vitamini, çeşitli vitaminler, beta karoten ile kişinin deri, tırnak ve saç sağlığı maksimuma çıkartılır. Bunlar dışında cildin orta kısmına direkt verilen bu tür maddeler cildin elastikiyetini ve nem oranını arttırmaya yardımcı olmaktadır.

Işıl Işıl bir Cilt için PRP (MezoLifting)!

PRP Altın serumla birlikte kullanılabilir. PRP uygulamasında hastadan alınan kan yüksek devirlerde santrifüj edilir ve bazı kısımları ayrıştırılır. Cilde enjeksiyon ve mikro iğneler ile enjekte edilerek cildin kalitesini arttırır. Göz altlarındaki yorgunluk morlukları ve halkalanmalar azaltılır. PRP Uygulaması ile birlikte somon DNA, botoks, nem aşıları, gençlik aşıları gibi uygulamaların kullanımında da ciltte gözle görünür oranda gençleşme sağlanır.

Saç, tırnak ve deri problemleri yazları diğer mevsimlere oranla daha da artmaktadır. Su tüketimi, güneş kremi kullanımı tüm vücut için önemlidir. Bu tedavilerin ve önlemlerin doktorunuz tarafından sadece size özel planlanması son derece önemlidir.

Daisy Poliklinik
WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!