Cildimizde Neden Leke Oluşur? | Daisy Poliklinik
İstanbul Adana İskenderun
BİLGİ TALEP FORMU
BİLGİ TALEP FORMUCildimizde Neden Leke Oluşur?

Pek çok kişi, farklı yaş gruplarında olmasına karşın cildinde oluşan çeşitli lekelerden şikâyetçidir. Bu lekelerin, standart belli bir sebebi olmamakla birlikte, belli bir yaşı da yoktur. Hatta belli bir bölgemizden söz etmek dahi mümkün değil. Örneğin güneş ışınları sağlığımız için faydalı olsa da, fazlası ciddi lekelere sebep olabilir. Üstelik bu tür lekeler güneşin temas ettiği bölgelerde ortaya çıkar. Bu sebeple, özellikle yaz aylarında, tatilde olduğunuz sırada, güneşlenirken dikkatli olmalısınız. Çeşitli güneş ürünleri ile teninizi koruyabileceğiniz gibi, öğle saatlerinde güneşe maruz kalmamak gibi basit önlemler ile güneş lekelerine karşı temkinli olabilirsiniz.

 

Diğer taraftan yaşlılık lekeleri, belli bir yaşın üzerinde olan kişilerde baş gösterebilir. Sebep yine yoğun güneş ışığı olmakla birlikte, lekelerin herhangi bir sağlık etkisi bulunmamaktır. Ancak kozmetik sebepler ile lekelerin giderilmesi istenebilir. Güneş lekeleri ve yaşlılık lekeleri benzer nitelik göstermektedir ancak bunlardan farklı olarak sivilce lekeleri söz konusu olabilir ve oldukça can sıkıcı niteliktedir. Özellikle beyaz tenlilerin büyük bir problemi olan bu sorun, sivilcelerin tahrişi sonucu ortaya çıkabilir. Belki sivilcelerinizde kullanacağınız çeşitli ilaçlar dahi bu tür lekelere sebep olabilir. Bunun için yapılması gereken ise sivilceler ile oynanmaması, bilinmeyen ilaçların kullanılmamasıdır. Özellikle yağlı ciltler bu duruma daha yatkındır ve hem sivilcelerin hem de benlerin çeşitli kalıcı lekeler ortaya çıkarması mümkündür.

 

Cilt lekeleri çeşitli sebeple ile ortaya çıkıp, kalıcı hale geldiğinde, her yaşta, kadın erkek herkes için can sıkıcı oluyor. Ancak bu tür lekeler için yapılabilecekler konusunda da dikkatli olmak çok önemli. Yanlış yönlendirmeler ile ilaç kullanmak tehlike yaratabilir. Bir uzman ile görüşerek cilt lekelerinize çözüm bulmalısınız. Ayrıca lekelerinizin sebebi her zaman basit bir durum olmayabilir. Karaciğer problemlerinden, nice farklı sorunlara kadar çeşitli sağlık problemleri, cilt lekelerine sebep olabilir. Bu sebeple, cilt lekelerinin tedavisinde nedenlerin doğru değerlendirilmesi çok önemlidir. Tedavi nedene uygun olarak yapılmalı, gereksiz uygulamalar ile hem zaman kaybetmenin hem de yeni sağlık sorunlarına yol açmanın bir anlamı olmayacaktır.

Türkiye’de bu alanda öncü olan Daisy farkını keşfedin. Eğitimli uzman kadromuz ve 1995 yılından bu günümüze kadar olan tecrübelerimizden ve deneyimlerimizden yararlanmak ve daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz :
İstanbul : 0 (212) 709 85 35 Cep: 0 (535) 669 40 69
Adana : 0 (322) 459 40 11 Cep: 0 (530) 936 00 44
İskenderun : 0 (326) 613 24 66 Cep: 0 (532) 595 96 51
info@daisypoliklinik.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.