Çene Dolgusu Fiyatları 2018 | Daisy Poliklinik
İstanbul Adana İskenderun
BİLGİ TALEP FORMU
BİLGİ TALEP FORMUÇene Dolgusu

Çekici bir yüzün en önemli unsurlarından biri de güçlü bir çenedir ve yüz ile uyumlu bir çene şekli, güçlü bir çene çizgisi hattı ile simetrik bir görünüm, yüzün genel görünümünün daha dengeli olmasına yardımcı olmaktadır. Çenede görülen en yaygın şekil bozuklukları ise çene büyüklüğü, çene altı sarkmaları, asimetri, hacim eksiklikleri ve çene hattı çizgisi belirsizliği olarak sayılabilir. Güçlü bir çene çizgisi ile şekli, çekiciliği, gençliği ve canlılığı simgelemektedir ve iyi bir çene kemiği yapısı yalnızca kat kat yağlı olmayan bir cilt yapısı sayesinde görülebilmektedir.

Çene Dolgusu Neden Yapılır?

Çoğunlukla yüz bölgesinde bulunan cilt kırışıklarını ya da çukurlarını doldurmak ve yüzde bulunan hacim eksikliklerini doldurarak girdermek amacıyla kullanılmakta olan estetik cerrahi yöntemi dolgu enjeksiyonlarıdır. Derinin altına enjekte edilen dolgu maddesi, dolgu uygulaması yapılan alanı dolgunlaştırarak yükselir ve dolgu enjeksiyonunun etkisi de kullanılmış olan ürünün niteliklerine göre belirli bir süre içerisinde ortadan kalkar. Dolgu malzemelerinin enjeksiyonu sayesinde artan çene projeksiyonu, daha V şeklinde bir yüz biçimi oluşturabilir ve bu durum çenenin oranları yüzün diğer özellikleri ile uyumlu bir hale getirerek yüzün genel estetiği arttırılabilir.

Çene Dolgusu Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Çene dolgusu uygulamasında, enjeksiyon yöntemlerinden yararlanılmakta olup, çenede bulunabilen çukur görünümünü düzeltmek, alt yüzü yapılandırmak ve şekillendirmek adına uygulamada, dermal dolgu malzemeleri kullanılmaktadır. Çene dolgusu enjeksiyonunda kullanılmak olan çeşitli dolgu maddesi çeşidi bulunmakta ve bu çeşitler arasında sığır kollajeni, hyalüronik asit, kalsiyum hidroksilapatit ve yağ hücreleri sayılabilmektedir. Çene dolgusu uygulamasında anestezi gerekmemektedir. Fakat hasta tarafından talep edilmesi durumunda lokal anestezi kullanılabilmektedir. Çene dolgusu uygulamasında küçük iğneler aracılığı ile cilt altına yapılan emjeksiyon uygulaması ortalama on beş dakika kadar sürmektedir.

Çene Dolgusu Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Çenede bulunan estetik kusurların düzeltilmesi adına liposuction, ameliyat ve dolgu teknikleri kullanılabilmekte, fakat ameliyat ya da diğer bir deyişle cerrahi teknikler kalıcı çözümler sunabilirken iyileşme süreci ile birlikte anestezi de gerektirmektedir. Cerrahi olmayan dolgu yöntemi ise pratik ve hızlı çözümler sunarken iyileşme süreci ya da anestezi gerektirmemektedir. Ayrıca cerrahi operasyon geçirmeyi düşünenler için de çene dolgusu uygulaması, ameliyat öncesinde ön bir deneme sürecine sahip olabilmelerini de sağlamaktadır.

Türkiye’de bu alanda öncü olan Daisy farkını keşfedin. Eğitimli uzman kadromuz ve 1995 yılından bu günümüze kadar olan tecrübelerimizden ve deneyimlerimizden yararlanmak ve daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz :
İstanbul : 0 (212) 709 85 35 Cep: 0 (535) 669 40 69
Adana : 0 (322) 459 40 11 Cep: 0 (530) 936 00 44
İskenderun : 0 (326) 613 24 66 Cep: 0 (532) 595 96 51
info@daisypoliklinik.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.