BTL Exilite Soğuk Işık Tedavisi Nedir?

Soğuk Işık cildiye doktorları için geliştirilmiştir. Bu uygulamanın diğer leke uygulamalarından daha etkili olduğu kanıtlanmıştır. Soğuk ışık teknolojisi lazer ile arttırılmış ışık teknolojilerinin en yenisidir.

Soğuk Işık ile Leke Tedavisi Nasıl Uygulanmaktadır?

Leke tedavilerinde Soğuk Işık Teknolojisi diğer işlemlere göre daha farklı uygulanmaktadır. Leke tedavilerinde uygulanan lazer uygulamaları veya peelingler lekeleri dıştan içe doğru iyileştirmektedir. Lekeler aşama aşama soyularak cildin en altına inene kadar uygulama devam eder. Ve bu tedavi yöntemi uzun sürer. Soğuk Işık Tedavisi ise hem içeriden dışarıya hem de dışarıdan içeriye doğru uygulanarak cilde uygulanır. Bu işlem diğer leke tedavi yöntemlerinden daha etkili ve hızlıdır. Soğuk Işık Tedavisinde ışık yalnızca lekeli bölgeyi görür ve oranın iyileşmesine yoğunlaşır. Bu işlemin diğer bir artısı ise leke içeriden dışarıya iyileşme yaşadığı için işlem sonrasında ciltte kabuklaşma görülmez. Hasta uygulamadan hemen sonra sosyal yaşamına dönebilir.

Soğuk Işık ile Sivilce İzleri Tedavisi Nedir?

İlaçlarla uygulanan sivilce tedavisi günümüze kadar bilinen en yaygın ve en iyi yöntemdir. Ancak Soğuk Işık ile yapılan çalışmalar sonucunda sivilce tedavisinde de başarılı sonuçlara ulaşılmıştır. Sivilce tedavisinde asıl amaç sivilceyi değil oluşan bakterileri ortadan kaldırmaktır. Günlük yaşamda kullandığımız kremler, ilaçlar sivilceyi durdurur fakat tedavi etmezler. İlaçlarla yapılan sivilce tedavileri uzun süren ve yan etkileri olan tedavi yöntemleridir. Soğuk Işık uygulaması sivilceli bölgeye uygulandığında filtreden geçen ışık bakterileri öldürmektedir. İlk seansta bile gözle görülür iyileşmeler yaşanmaktadır. Uzun süreli Soğuk Işık Tedavilerinde sivilcelerin baskılanmak yerine yok edildiği kanıtlanmıştır.

Soğuk Işık ile Lekeleri Gidermek için Kaç Seans Gereklidir?

Soğuk Işık uygulamasında seansları hastanın durumuna, lekelerin şiddetine göre uzman doktor belirlemektedir. Her hasta aynı yaşta ve lekeleri aynı şiddette değildir. Bu yüzden leke tedavilerinde seans sayıları kişiden kişiye göre değişmektedir.

Soğuk Işık Uygulamasının Yan Etkileri Var Mıdır?

Soğuk Işık Uygulamasında şuana kadar yapılan uygulamalar ve klinik çalışmalar neticesinde herhangi bir yan etki görülmemiştir. Tedavi hastanın lekelerine, damarlarına, cilt rengi ve cilt tipini göre yapılmaktadır.

Soğuk Işık ile Sonuçlar Ne Zaman Görülür?

Soğuk Işık uygulaması herkes farklı şekilde ve farklı seans sayılarıyla uygulandığında etki süreleri farklılık göstermektedir. Fakat genellikle 2. Seansta hasta etkiyi gözle görebilir.

Daisy Poliklinik
WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!