Botox Hangi Bölgelere Yapılabilir?

Alın, kaş arası, göz çevresi gibi bölgelerin dışında güldüğü zaman diş eti gözüken kişilerde (Bu duruma gummy smile denilmektedir) diş eti görünümünü azaltmak için üst dudak ve burnun birleşim yerlerine yapılır. Diş gıcırdatma ve aşırı derecede diş sıkma rahatsızlığı olan kişilerde üst ve alt çenenin birleşme yerlerine yakın olan kasların kasılmasını azaltmak için maseter botoksu uygulaması yapılabilir. Böylece hem kişinin dişlerini sıkması azaltılır hem de buna bağlı diş köklerinin kayıpları ve gerilim baş ağrıları azalır. Aynı zamanda bu kişiler köşeli yüz hatlarına sahiptirler ve ‘’Square Face’’ denilen bir görüntü oluşmuştur. Botoksla bu kişilerde daha oval bir yüz elde edilir. Buna ‘’Korean Beauty’’ denir çünkü Asyalı kadınların yüzü genellikle köşelidir ve biraz daha oval bir yüz tercih ederler. Mesleğini konuşarak yapan öğretmen, spiker gibi kişilere de zaman içinde dudak çevresinde oluşan kırışıklıkları azaltmak için botoks yapılabilir.

Bunların dışında; Boyun bölgesinde bulunan kasa botoks uygulanarak aşağı doğru kasılması bloke edilebilir. Böylece yüz kasları boynu yukarı doğru çeker, uzun ve gergin bir boyun görüntüsü elde edilir. Buna ‘’Kleopatra boynu’’ adı verilir. Kısacası boyun bölgesinde de bu şekilde bir uygulama yapılabilmektedir.

Ayrıca terleme tedavilerinde botoks kullanılabilir. Koltuk altı, avuç içi, ayak tabanı terlemesinde botokstan yararlanmak mümkündür. Koltuk altı tedavileri klinik bir ortamda lokal anestezik kremle yapılabilirken avuç içi ve ayak tabanı uygulaması biraz ağrılı olabildiğinden ameliyathanede hafif bir sedasyon yapıldıktan sonra uygulanır. Tek seansla en az bir yıl etkisini göstermektedir. Bu arada koltuk altına yapılan botoksun bu bölgedeki gevşemelere de faydası olmaktadır.

Daisy Poliklinik
WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!