Arsuz Dövme Sildirme Merkezi | Daisy Poliklinik
İstanbul Adana İskenderun
BİLGİ TALEP FORMU
BİLGİ TALEP FORMUArsuz Dövme Sildirme Merkezi
dövme silme

DÖVME SİLME

Vücudun herhangi bir yerine yaptırılan dövmelerden zaman rahatsız olanlar artık bundan kurtulabilmektedirler. Dövmeler istenilerek ve sevilerek yaptırılan işaretler olmasına rağmen birçok kimse zaman içerisinde bunlardan çeşitli sebeplerden dolayı kurtulmak isterler.

Dövmeleri silmek için birçok yöntem bulunmaktadır. Fakat en ideal yöntem lazerle sildirme yöntemidir. Diğer yöntemlerle yapılan işlemlerde genellikle iz kalmakta, eskisinden daha kötü sonuçlar da alınabilmektedir. Dövme sildirmede kullanılan lazerler çok kısa sürede belirli enerjiyi verebilen teknik cihazlardır. Dövme cinsine göre lazer cihaz kullanılmaktadır. Silme esnasında dövmeye gönderilen ışınlar boyaları parçalar ve vücudun doğal sistemiyle birlikte ya sindirilir ya da vücuttan atılır. Sarı ve yeşil renkli olan dövmeler lazere en çok dayanan dövmelerdir. Siyah renge göre kırmızı da çok zor çıkmaktadır. Profesyonel olarak yapılan dövmeler genellikle aynı tabakada yer alırlar. Acemice yapılmış dövmeler ise farklı derinliklere sahiptirler.

Bu nedenle acemi dövmeler silinirken büyük uğraş gerekir. Dövmede kullanılan boyaların türü ve rengi de dövme silmede çok önemli bir faktördür. Lazerle dövme silmede en hızlı yanıtı siyah renk vermektedir. Koyu renklerde siyaha yakın olduğu için dövme silme işleminde kolaylık sağlarlar. Yeşil ve sarı renklerde silme işlemi oldukça zordur. Her renk için farklı ve uygun cihazların kullanılması dövme silme başarıyı yükseltmektedir. Dövme silme sırasında tıpkı dövme yaptırmada olduğu gibi az da olsa bir ağrı olmaktadır. Bazı kimseler isterlerse lokal anestezi de uygulanabilir. Silme işleminde sonra bir yara ve kabuklaşma süreci başlar. İlk etapta dövme bölgesi beyaz bir renk alır ardından ise kırmızıya dönüşür. Bölgedeki kabuklar birkaç hafta içinde tamamen kuruyup dökülmektedir. Seans sayısı ise değişmektedir. Bazı kimselerde 1-2 seans bazılarında ise 5 seans kadar sürer. Bazen de seanslar biraz daha uzayabilmektedir. Dövmeler 2 yıldan eskiyse rahatlıkla çıkabilmektedir. 5 ve yıllık ve daha eski olan dövmeler en kolay çıkan dövmelerdir. Az da olsa daha uzun seans olanlar da mevcuttur.

Dövme sildirme her mevsim yapılabilmektedir. Yaz aylarında güneş nedeniyle daha tedbirli olunması gerekmektedir. Bu nedenle dövme sildirmeden önce ve sonra bir süre bölgeyi güneş ışıklarından korumak oldukça önemlidir.

Türkiye’de bu alanda öncü olan Daisy farkını keşfedin. Eğitimli uzman kadromuz ve 1995 yılından bu günümüze kadar olan tecrübelerimizden ve deneyimlerimizden yararlanmak ve daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz :
İstanbul : 0 (212) 709 85 35 Cep: 0 (535) 669 40 69
Adana : 0 (322) 459 40 11 Cep: 0 (530) 936 00 44
İskenderun : 0 (326) 613 24 66 Cep: 0 (532) 595 96 51
info@daisypoliklinik.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.