Antakya Dövme Sildirme Merkezi | Daisy Poliklinik
İstanbul Adana İskenderun
BİLGİ TALEP FORMU
BİLGİ TALEP FORMUAntakya Dövme Sildirme Merkezi
dövme silme

DÖVME SİLME

Çoğu insanın heves yaptırdığı bir veya birkaç dövme zaman geçtikçe çeşitli nedenlerden kişiyi rahatsız etmektedir. Bunun için insanlar dövmelerden kurtulmanın yollarını aramaktadırlar. Günümüz tıp teknolojisi bu konuyu da ihmal etmeyerek lazerle dövme sildirme sistemini çıkarmıştır.

Dövmenin silinebilmesi şartları göre değişmektedir. Bu şartlar arasında kişinin cildinin rengi, dövmenin rengi, dövmenin derinlik ve yoğunluğu ayrıca dövme silme işleminde kullanılacak lazer sistemi yer almaktadır. Lazerle silme işlemi yapılırken lazer ışınları dövme pigmentlerini hedef alır. Bu pigment dövmedeki boyalardır. Lazerle hedef alınan bu pigment vücudun doğal koruma sistemiyle dışarıya atılmaktadır. Koyu renkli dövmeler her zaman silme işleminde kolaylık sağlamaktadır. Koyu renkli özellikle de siyah renkli dövmelerin silinmesinde başarı oranı çok yüksektir. Açık ten rengi de dövmenin sildirilmesinde avantaj sağlar. Bu açıdan en iyi sonuçlar açık ten renginde ve koyu renkli dövmelerde elde edilir. Dövmede kullanılmış boyaların kaliteli olup olmaması dövme silme işleminde etkilidir. Piyasada dövmede kullanılan oldukça farklı boyalar mevcuttur. Vücudun kolayca atabileceği boyalar kolayca çözülebilen boya türleridir. Dövmeler derine yapılmışsa, dövmenin yoğunluğu fazlaysa dövme silme işlemi zorlaşmaktadır.

Dövme silmede kullanılan lazer sistemi yani cihazın türü birinci derecede önemlidir. Kaliteli bir cihaz her zaman iyi sonuç vermektedir. Ayrıca her dövmeye uygulanacak işlemde kullanılacak cihaz farklıdır. Farklı renk ve tenlere göre cihazlar bulunmaktadır. Lazerle dövme silme işlemi bazı kimselerde tedbir amaçlı olarak uygulanmamaktadır. Bu kişiler küçük yaşlardakiler, hamileler, cilt ve deri hastalığı olanlar, hepatit B hastalarıdır. Ayrıca etli benler üzerine, göz ve kirpik çevresine, egzama ve mantar hastalığı bulunan bölgelerde uygulanmamaktadır.

Dövme sildirme işlemi yapıldıktan sonra bölgede önce beyazlık sonra kızarıklık meydana gelir. Ardından bölge yara ve kabuk tutar. İzleyen haftalarda kabuk dışarı atılarak iyileşme meydana gelmektedir. Lazerle yapılan dövme sildirme işi tamamen dövmeyi ortadan kaldıramamaktadır. Fakat yüksek oranda % 90 gibi bir oranla dövmeyi yok etmektedir.

Türkiye’de bu alanda öncü olan Daisy farkını keşfedin. Eğitimli uzman kadromuz ve 1995 yılından bu günümüze kadar olan tecrübelerimizden ve deneyimlerimizden yararlanmak ve daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz :
İstanbul : 0 (212) 709 85 35 Cep: 0 (535) 669 40 69
Adana : 0 (322) 459 40 11 Cep: 0 (530) 936 00 44
İskenderun : 0 (326) 613 24 66 Cep: 0 (532) 595 96 51
info@daisypoliklinik.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.