Ameliyatsız Gıdı Toparlama Hakkında Bilinmeyenler

Yüzünüzün yuvarlaklığından ve gıdınızın belirginliğinden şikayetçiyseniz bu uygulama tam size göre!

Jawline hattında kemik yapınızdan dolayı bir belirginlik yoksa yüzde sarkma ve gıdı belirginliği oluşabilir. Bu durumu ortadan kaldırmak amaçlı Jawline dolgusu uygulanabilir. Bu dolgular 1 buçuk ile 2 sene arası etkinliğini kaybetmez. Dolgular genellik Hyaluronik asit, kalsiyum hidroksi apetite ve polikaprilakton içeriklidir. Kullanılan dolguların etki süreleri yeterli miktar, enjekte edilen vücutla uyumu gibi faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Kullanılan dolgu malzemeleri klinik güvenlik testlerinden geçmiş, kaliteli, ve tanınmış markalar olmalıdır.

Gıdı Toplama Estetiği Türleri

Gıdı bölgesine uygulanan birden fazla estetik yöntemi mevcuttur.

Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz, seçilen bölgede bölgesel zayıflama ve yağ hücrelerini 1 ile 3 seans arasında eritebilen bir uygulamadır. Hiçbir hücre zarar görmeden yağ dokusunu  -8 dereceye kadar soğutarak yağlar eritilir. Bu işlemin seans süreleri genellikle 6-8 hafta aralığındadır.

Enzimatik Lipoliz

Uygulamada sorunlu bölgeye lipaz enzimi enjekte edilmektedir. Lipaz enzimi bölgeye enjekte edildiğinde yağ dokusunu incelir. Bu uygulama 3-4 hafta aralıklarla 1-3 seans süresinde uygulanmaktadır.

Radyo-Frekans, Kızılötesi Işınlar Ve Vakumlama

Bu uygulamalar 4-8 hafta ile haftada bir kere olacak şekilde uygulanmaktadır. Uygulamanın amacı uygulanan bölgenin incelmesini sağlamaktır. Aynı zamanda bağ dokusunun da iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Soğuk Lipoliz ile birlikte uygulandığında daha sağlıklı ve kalıcı sonuçlar alındığı görülmüştür.

Fokuslu Ultrason

Fokuslu Ultrason uygulaması kastaki yapıyı ısı ile küçültür ve kasları yukarı doğru çeker ve bağ dokusunun sıklığı bu şekilde artmış olur. Fakat yağ eritme de diğer işlemler kadar etkili değildir. Çok olmasa da belli oranlarda küçülmeler yaşanabilir.

1470nm Lazer Tedavisi-Lipolift

Bu uygulamada kullanılan enerjiler sayesinde 1 seansta hem doku sıkılaştırılır hem de yağlar eritilir. Uygulama esnasında hastadaki yağ dokusu fazla ise suction denilen yöntemle yağ dokusu çekilebilir. İşlemden önce lokal anestezi uygulandığından işlem acısız ve ağrısızdır. İşlemden  3-6 ay sonrasında tamamen  toparlanma yaşanır  ve gözle görülür belirginlikler ortaya çıkar. Bütün yağ hücreleri yok edildiğinden sonuç kalıcıdır. Uygulama sonrasında 2-3 gün korse takılması doktor tarafından önerilmektedir.

Daisy Poliklinik
WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!