Ameliyatsız Gıdı Estetiği Tedavileri Nelerdir?

Yüzünüz yuvalaksa yanak ve gıdılarınız belirginse çene ve çene konturu hattında gerilik olabilir. Jawline ve çene hattını belirleyen kemikte genetik olarak belirginlik yoksa yüzde sarkma ve gıdı belirginliği olması mümkündür. Böyle durumlarda bu problemleri yok etmek için çene dolgusu ve jawline yapılmaktadır. Bu dolgular 1 buçuk ile 2 buçuk sene etkin kalıcılığı olan dolgulardır. Bu dolgular hyaluronik asit dogusu, kalsiyum  hidroksi apetite ve polikaprilakton gibi içeriklere sahiptir. Uygulanan dolgularda kalıcılığı, yeterli hacim vermesi ve yapılan vücutla uyumlu olması önemlidir. Kullanılan dolgular kaliteli ve güvenlik testlerinden geçmiş, bilinen markalar olmalıdır. Çene konturunun yeniden oluşabilmesi için minimum 3-5 ml dolgu bölgeye enjekte edilmelidir.

Gıdınız varsa size en uygun tedavi yöntemleri:

Gıdınızda yağ miktarınız fazlaysa bunu azaltabilecek farklı uygulamalar vardır:

Soğuk Lipoliz:

Soğuk Lipoliz Bölgesel yağlanmaları 1 ila 3 seans aralığında azaltan bir işlemdir. Yağ hücrelerini -8 dereceye indiren ve diğer dokulara zarar vermeyen bir işlemdir. Seans aralıkları genelde 6-8 haftadır.

Radyofrekans Ve Kızılötesi Işınlar:

Bu işlem haftada bir kere 4-8 seans uygulanarak gıdının yok olmasını amaçlar. Soğuk Lipoliz ile birlikte uygulandığında daha kalıcı daha iyi sonuçlar elde edilir.

Enzimatik Lipoliz

Bu işlemde lipaz enzimi yağ dokusuna enjekte edilerek yağ dokusunun incelmesi hedeflenir. 4 haftada 1 ila 3 seans aralığı uygulanmaktadır.

Fokuslu Ultrason

Bu işlem kaslar üzerinde noktasal ısı odakları yaratarak bölgeyi küçültür, kası yukarı çeker ve bağ dokusunun sıklığını arttırır. Ancak yağları çok fazla eritemez.

1470mm Lazer Tedavisi (Lipolift)

Bu işlemde verilen enerji ile bir seansta hem doku sıkılaştırılır hem de yağlar eritilir. Aynı seansta bölgede sıvılaşan yağ dokusu varsa yağlar suction denen yöntemle çekilir. Bu işlem lokal anestezi ile gerçekleştirilir. Sonuçlar 3-6 ay aralığında daha beliğin hale gelmektedir. Yağ hücreleri yok edildiğinden işlem kalıcıdır.

Daisy Poliklinik
WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!