Adana Dövme Sildirme Merkezi | Daisy Poliklinik
İstanbul Adana İskenderun
BİLGİ TALEP FORMU
BİLGİ TALEP FORMUAdana Dövme Sildirme Merkezi
dövme silme

DÖVME SİLME

Herhangi bir sebeple yaptırılan dövmeler zaman içerisinde kişinin istemeyeceği ve kurtulmanın yollarını arayacağı bir sıkıntı haline gelebiliyor. Lazer teknolojisinin gelişmesi neticesinde uzmanlar tarafından dövmelere de bir çözüm bulunmuştur. Bu şekilde dövmelerini istemeyen bir kişi bunu sildirebilmektedir.

Lazer ışınları dövmelerin silinmesi sırasında dövme boyalarını hedef alarak vücuttan atılabilmeleri için onu parçalara ayırmaktadır. Bu esnada lazer ışınları vücuda herhangi bir zarar vermeyip sadece pigmentleri hedef almaktadır. Bu şekilde dövme boyaları ya da pigmentleri ayrışmaktadır. Vücudun kendi doğal desteğiyle bu ayrışan parçalar dökülmektedir. Koyu renkli özellikle de siyah dövmeler daha kolay silinmektedir.

Dövme sildirme işleminde seans sayısı ile seans aralığı kişiden kişiye değişmektedir. Bazı kimselerde tek seans yeterli olurken bazı kimselerde ise daha fazla seans gerekmektedir. Dövme incelendikten sonra tahmini ne kadar süre ve kaç seans gidileceği belli olmaktadır. Bu seansların sayısı ve süresi dövmede kullanılmış boyanın türüne, dövmenin uygulama derinliğine ve silmede kullanılan lazer cihazının cinsine göre değişmektedir. Silme işlemi yapıldıktan sonra dövmenin bulunduğu bölgede renk açısından değişiklik meydana gelir ve sonra yara ile kabuk tutar. Daha sonra birkaç hafta sonra iyileşme meydana gelir. Dövme silme işleminden itibaren İki gün sıcak sudan uzak durmak önemlidir. Bu ilerleyen süreçte pansuman yapmak, havuz ve denizden uzak durmak gerekir. Silme İşlemden önce birkaç gün dövme yerinin güneşten uzak tutulması önemlidir.

Dövme sildirme herhangi bir deri ya da cilt hastalığına sahip olan kimselere uygulanmaz. Ayrıca hepatit-B hastalarına, çocuk yaştakilere ve hamile olan kadınlara uygulanmamaktadır. Bunların yanında etli benlerin ve yaraların olduğu yerlere uygulama yapılmamaktadır. Egzama ile mantarın bulunduğu bölgelerde lazer açısından sakıncalı olduğu için buralarda da uygulanmaz. Dövme sildirme işleminde genellikle % 90 civarında bir silinme gerçekleşir. Şu an % 100 başarı mümkün olmamaktadır.

Türkiye’de bu alanda öncü olan Daisy farkını keşfedin. Eğitimli uzman kadromuz ve 1995 yılından bu günümüze kadar olan tecrübelerimizden ve deneyimlerimizden yararlanmak ve daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz :
İstanbul : 0 (212) 709 85 35 Cep: 0 (535) 669 40 69
Adana : 0 (322) 459 40 11 Cep: 0 (530) 936 00 44
İskenderun : 0 (326) 613 24 66 Cep: 0 (532) 595 96 51
info@daisypoliklinik.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.