Botoks Fiyatları 2017 | Daisy Poliklinik
İstanbul Adana İskenderun
BİLGİ TALEP FORMU
BİLGİ TALEP FORMUBotoks

Botoks

Estetik uygulamaların en çok tercih edilen cerrahi dışı işlemlerinden olan botoks herkes tarafından bir gençleşme işlemi olarak bilinse de aslında birçok problem botoks ile çözümlenmektedir. Botoks,  en çok kozmetik olarak geçici bir süre kasları felç ederek kırışıklıkları gidermek için kullanılır. Botoksun türetildiği organizma olan Clostridium botulinum doğal ortamda, orman ve ekili topraklarda, göl, dereler, kıyı ve işlenmemiş sularda tortu da dahil olmak üzere inaktif biçimde bulunur. Böyle doğal olarak bulunan Clostridium botulinum bakterileri ve sporları zararsızdır.

Botoks ağırlıklı olarak yaşlı erişkinlerde yüz kırışıklarının ve ince çizgilerin görünümünü azaltmak için bir tedavi olarak kullanılır. Estetik uygulamaların ötesinde, botoks, migren, idrar kaçırma ve aşırı terleme gibi çeşitli tıbbi durumların tedavisinde de kullanılmaktadır. Botoks uygulamasının etkili olduğu sorunlar şu şekildedir;

Şiddetli boyun ve omuz kası spazmları

Kronik migren

Aşırı terleme

Şaşılık

Üriner inkontinans

Ciltteki çizgiler ve kırışıklıklar

Botoks enjeksiyon şeklinde uygulanmaktadır. Çok ince iğnelerle deri altına uygulanan botoks herhangi bir genel anestezi olmadan yapılabilmektedir. Kişi büyük bir acı hissetmez. Ancak eğer hasta isterse uyuşturucu etkili kremler uygulanarak hastanın hiçbir şey hissetmemesi de sağlanabilmektedir.

Botoks enjeksiyonları genellikle iyi tolere edilir ve yan etkileri azdır. Nadiren de olsa, bir kişi ilaca olağan dışı yanıt veren genetik yatkınlığa sahip olabilir. Botoks uygulamasında nadiren ortaya çıkabilen istenmeyen yan etkiler şu şekildedir;

Geçici uyuşukluk

Baş ağrısı

Hafif bulantı

Grip benzeri hastalık

Bulanık görme

Kuru ağız

Yorgunluk

Kızarıklık

Şişme

Botoks uygulamasının etkisi kişiden kişiye göre değişmektedir. Ancak uzun süreli bir etki için işlemin belirli aralıklarla yeniden uygulanması gerekmektedir.

Türkiye’de bu alanda öncü olan Daisy farkını keşfedin. Eğitimli uzman kadromuz ve 1995 yılından bu günümüze kadar olan tecrübelerimizden ve deneyimlerimizden yararlanmak ve daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz :
İstanbul : 0 (212) 709 85 35 Cep: 0 (535) 669 40 69
Adana : 0 (322) 459 40 11 Cep: 0 (530) 936 00 44
İskenderun : 0 (326) 613 24 66 Cep: 0 (532) 595 96 51
info@daisypoliklinik.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.